فاصله گرفتن از قرآن بزرگترین آسیب جامعه است/دهگلان ظرفیت تبدیل شدن به قطب کشاورزی کشور را دارد
1398/7/15
امام جمعه دهگلان:
فاصله گرفتن از قرآن بزرگترین آسیب جامعه است/دهگلان ظرفیت تبدیل شدن به قطب کشاورزی کشور را دارد
امام جمعه دهگلان با بیان اینکه فاصله گرفتن از قرآن بزرگترین آسیب جامعه است، گفت: اگر مردم و جامعه به دامان قرآن برگردند و اعمال و رفتارشان را بر اساس دستورات قرآن تطبیق دهند، خرافات و بدعت‌ها از دین زدوده و رغبت به دینداری در بین جوانان افزایش پیدا می‌کند

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سید عارف عنایتی امام جمعه دهگلان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: قرآن برترین و بزرگترین قانون بهتر زیستن برای بشریت آورده است.

وی با بیان اینکه فاصله گرفتن از قرآن بزرگترین آسیب جامعه است، عنوان کرد: اگر امروز مردم و جامعه به دامان قرآن برگردند و اعمال و رفتارشان را بر اساس دستورات قرآن تطبیق دهند، خرافات و بدعت‌ها از دین زدوده می‌شود و رغبت به دینداری در بین جوانان افزایش پیدا می‌کند و چهره واقعی اسلام راستین نیزنمایان می‌شود.

ماموستا عنایتی در ادامه بر مانوس شدن جامعه با قرآن تاکید کرد و گفت: اقشار جامعه به ویژه نسل جوان باید با قرآن انس بگیرند تا به هدایت واقعی و صراط مستقیم دست پیدا کنند.

ماموستا عنایت اظهار داشت: دشمنان دین اسلام همواره تلاش می‌کنند که قرآن در بین مسلمانان مهجور و غریب واقع شود که متاسفانه تقریبا موفق شده‌اند چون امروز عده‌ای از مردم از قرآن فقط برای برگزاری مراسمات استفاده می‌کنند و از تلاوت و عمل به قرآن غافل هستند.

وی اظهار کرد: اگر این روند فاصله گرفتن از قرآن ادامه پیدا کنند در روز قیامت مورد شکایت پیامبراسلام(ص) و قرآن قرار خواهیم گرفت.

وی ضمن گرامیداشت هفته ناجا به تلاشگران این عرصه  اذعان داشت: دلیر مردان سبز پوش که برای امنیت و آسایش و دفاع از شرافت و ناموس مردم و کشور با اقتدار کامل که از  همه هستی خود گذشت می‌کنند، جای تقدیر دارد.

امام جمعه دهگلان در ادامه با اشاره به عدم توجه به شهرستان گفت: مردم شهرستان همیشه در همه صحنه‌های انقلاب حضور گسترده داشته‌اند اما متاسفانه مورد بی‌توجهی واقع شده‌اند.

به گفته وی، توجه به رفع مشکلات مردم همیشه در عرصه‌ای که همواره در راه دفاع از اسلام، انقلاب و ارزش‌های دینی پیشقدم بوده‌اند امری ضروری است.

ماموستا عنایتی از دهگلان به عنوان قطب کشاورزی استان نام برد و عنوان کرد:در صورت توجه به این شهرستان و ایجاد زیرساخت‌های لازم در حوزه توسعه و رونق کشاورزی این شهرستان می‌تواند به قطب کشاورزی کشور تبدیل شود.

امام جمعه دهگلان بیکاری جوانان را یکی از بزرگترین مشکلات مردم دهگلان دانست و افزود:اکثرجوانان شهرستان با تحصیلات عالیه بیکار هستند و در هیچ نهادی جذب نمی‌شوند.

وی اذعان کرد: رونق اشتغال و رفع بیکاری زمینه‌ساز ارتقای هرچه بیشتر امنیت پایدار و کاهش جرائم اجتماعی می‌شود.

وی اضافه کرد: مسئولین استان و کشور باید نسبت به رفع محرومیت در شهرستان دهگلان توجه ویژه داشته و از هر ظرفیت ممکن برای رفع این مشکل استفاده کنند.

وی خطاب به مسئولین کشوری و استانی هم گفت: دهگلان ظرفیت فراوانی در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی، جوانان مستعد و تحصیلکرده، منابع و معادن مختلف و غیره دارد که باید به آنها توجه شود.

به گفته وی، کارگاه‌ها و کارخانه‌های تعطیل زیادی در این شهرستان وجود دارد که اگر بستر احیای آنها فراهم شود تحولی عظیم در منطقه شکل خواهد گرفت.

ماموستاعنایتی در ادامه روزهای آتش‌نشانی، روستا و عشایر و کودک را هم تبریک گفت و افزود: روستاها دروازه توسعه هر منطقه‌ای هستند که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

 


آخرین کتاب ها