توسعه بدون وجود امنیت ممکن نمی‌شود/ اسلام دین و مغفرت است
1398/7/15
خطیب نماز جمعه سقز:
توسعه بدون وجود امنیت ممکن نمی‌شود/ اسلام دین و مغفرت است
خطیب نماز جمعه سقز گفت: امنیت مهم‌ترین مولفه در پیشرفت هر جامعه است و توسعه بدون وجود امنیت در هیچ نقطه‌ای حاصل نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های امروز جمعه سقز به مسئولیت از نگاه دین اسلام اشاره و اظهار کرد: شهرستان سقز دومین شهرستان بزرگ استان کردستان با مردمانی دیندار و مرزدار است و از همه مسئولان خواست در جهت خدمت به مردم این شهرستان بیش از پیش تلاش کنند.
وی گفت: هر مسئولی که در خدمت مردم باشد، بی‌گمان مورد لطف و مرحمت باریتعالی قرار خواهد گرفت، پس مسئولان ما باید در این جهت حرکت کنند.

ماموستا رستمی در ادامه با اشاره به اینکه پیغمبر بزرگ اسلام در مسیر انسانی و اسلامی تربیت یافت و شخصیتی با اخلاق خوب، با حیا و مهربان بود و همین ویژگی ها موجب شد که دین اسلام که وی آن را به جامعه معرفی کرد مورد پذیرش انسان ها قرار گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه نماز جمعه و شرکت در آن همواره از سوی خداوند و رسول گرامی اسلام به انسان سفارش شده است، حضور در نماز جمعه را آنقدر بزرگ برشمرد که ملائک نیز در بین مردم به صف می ایستاند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: نماز جمعه حلقه ذکر انسان به درگاه پروردگار است و انسان باید با حضور خود در نماز جمعه از پاداش های پروردگار که وعده داده شده است بهره مند شود.

خطیب نماز جمعه سقز دین اسلام را دین رحمت، بخشش و مغفرت دانست و گفت: در روز جمعه دفتر الهی به روی مردم باز است و باید از این فرصت استفاده کرد.

ماموستا رستمی با بیان اینکه دستگیری از نیازمندان واقعی جامعه همواره سفارش شده است، بر اجرای این فرمان الهی از سوی خیرین و افراد غنی تاکید کرد.

وی سپس به کشتار روزانه ۱۰ها مسلمان در اقصی جهان به دست دین دشمنان اشاره کرد و گفت: کشتن فرد مسلمان نزد خداوند همچون کشتن تمام عالم است.

وی در ادامه با تبریک هفته نیروی انتظامی، از خداوند برای تمامی آنان که در راه امنیت و آسایش جامعه تلاش می‌کنند درخواست موفقیت و تندرستی کرد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اظهارداشت: امروز به برکت وجود نیروهای نظامی و انتظامی امنیت و آسایش در ایران اسلامی برقرار است و نیروی انتظامی به راستی که مدافع مرزهای شرف، کرامت، حیثیت مردم است.

وی ادامه داد: امروز که کشورهای مختلف از جمله کشورهای اسلامی درگیر جنگ‌های مختلف داخلی و بعضا درگیر با دین دشمنان هستند، به لطف خداوند و اتحاد مردم و مسئولان، کشور ما از امنیت پایدار برخوردار است که باید همواره قدر این نعمت را بدانیم.

ماموستا رستمی افزود: حقا که بزرگ‌ترین نعمت همین نعمت امنیت و آسایش است، چه کسانی آن را به وجود آورده‌اند، همین نیروهای جان برکف نظامی و انتظامی هستند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امنیت و آسایش آنقدر نزد خداوند بزرگ است که پروردگار همواره به ایجاد آن تاکید فرموده است.

وی در ادامه از همه نمازگزاران و مسلمانان خواست نزد خداوند برای پایداری این امنیت و آسایش که در کشور وجود دارد دعا کنند و همواره قدر آن را بدانند.

 


آخرین کتاب ها