پیروی از خط عاشورا خط مقاومت در برابر ائمه کفر است
1398/7/16
ماموستا سیدمحسن حسینی
پیروی از خط عاشورا خط مقاومت در برابر ائمه کفر است
از قضات اهل سنت کردستان گفت: خط مقاومت در برابر ائمه کفر در دنیا پیروی از مکتب و خط عاشورا است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیدمحسن حسینی پیش از ظهر امروز در همایش شجره‌ی طیبه «سادات» که با موضوع اهل بیت(ع) محور وحدت در تالار شادی دهگلان برگزار شد، اظهار کرد: کردستان سرزمین علمای تقریب مذاهب همچون ماموستا شهید شیخ‌الاسلام و ماموستا شهید برهان عالی است.
وی خاطرنشان کرد: اگر محبت و ادب را از دین اسلام حذف کنیم، هیچ محتوایی از آن باقی نمی‌ماند.
این عالم دینی اهل سنت اذعان داشت: اگر امروز تمام هجمه‌های اهل کفر علیه ادب و محبت است بدانید که پایداری دین اسلام بعد از اصول، فروع و مستحبات به برکت پایداری ادب و محبت است.
ماموستا حسینی اذعان داشت: چند سال اخیر در کردستان و کشور برخی بدعت‌های ناصحیح به وجود آمده است که باید در راستای مقابله با آن تلاش کرد چون امروز می‌خواهند این باور را به مردم القا کنند که اسلام فقط خدا و رسول است.
وی گفت: اگر اسلام را فقط خدا و رسولش بدانیم اسلام تکمیل نیست و متاسفانه امروز می‌خواهند بگویند اسلام فقط الله است و پیامبر و اهل بیت وغیره جایگاهی ندارند.
این روحانی اهل سنت کردستان ادامه داد: احترام به پیامبر خدا در قرآن مورد تاکید قرار گرفته است، خداوند در قرآن بیان می‌کند عده‌ای بادیه‌نشین و بی‌عقل پیامبر را با نام مبارکش فقط صدا می‌کردند و احترامی را که باید به ایشان نمی‌گذاشتند.
وی اذعان داشت: همانگونه که آسمان بدون ستارگان زیبا نیستند، اهل بیت هم چراغ‌های روشن روی زمین هستند از این رو زمین بدون وجود مبارک آنها تاریک است.
ماموستا حسینی افزود: کسانی که در قیامت و زمان عبور از پل صراط سرشان بالا است کسانی هستند که اشد محبت را نسبت به اهل بیت دارند و این نشان از جایگاه اهل بیت از دیدگاه دین اسلام است.
وی با بیان اینکه پیامبر می‌فرماید هرکس مرا می‌خواهد در قیامت با من خواهد بود، عنوان کرد: محبت به اهل بیت محبت به پیامبر و مودت و دوستی با پیامبر دوستی با خدا است.
ماموستا حسینی اذعان داشت: امروز جهان کفر علیه رهبر ایران اسلامی بیشترین هجمه را دارند چرا که حرکت انقلاب و رهبری ما در مسیر دین اسلام و تلاش برای تحقق ارزش‌های این دین الهی است.
وی اضافه کرد: خط مقاومت در برابر ائمه کفر در دنیا، پیروی از مکتب و خط عاشورا است و ایران اسلامی به عنوان ام‌القرای جهان اسلام بر روی همین خط حرکت می‌کند و این موجب خشم دشمنان شده است

آخرین کتاب ها