وحدت بین مسلمانان یک فرهنگ عمومی و دینی است/ شناسایی مصادیق فرهنگ عمومی در حوزه‌های مختلف ضروری است
1398/8/14
نماینده ولی فقیه در استان کردستان
وحدت بین مسلمانان یک فرهنگ عمومی و دینی است/ شناسایی مصادیق فرهنگ عمومی در حوزه‌های مختلف ضروری است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه وحدت بین مسلمانان یک فرهنگ عمومی و دینی است، گفت: اگر ملتی فرهنگ مقاومت در برابر دشمنان داشته باشند، عزیز می‌شود
به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی  در شورای فرهنگ عمومی استان کردستان، اظهار کرد: کارهای خوب و ارزشمندی در حوزه کشاورزی در سطح استان انجام شده و تحول خوبی در این حوزه در حال شکل‌گیری است.
وی اذعان کرد: شاخص‌ها در بخش‌های مختلف حوزه کشاورزی استان رو به رشد است اما به عقیده من به جای ارائه این آمارها و شاخص‌ها در شورای فرهنگ عمومی باید به موضوع توسعه فرهنگ کشاورزی پرداخت.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: باید به نوعی فرهنگ‌سازی شود که کشاورز به کشاورزبودن افتخار کند و با این رویکرد فرهنگ پشت میزنشینی را کاهش داد.
وی تصریح کرد: یک جامعه برای ادامه و بقا نیاز به همه شغل‌ها و حرفه‌ها دارد که اگر فرهنگ‌سازی درستی در جامعه انجام شود و افراد به شغلشان افتخار کنند بسیاری از مشکلات در حوزه بیکاری رفع می‌شود.
حسینی‌شاهرودی تاکید کرد: صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب و سایر امکانات باید در  جلسات شورای فرهنگ عموی مورد بحث قرار بگیرد این شورا باید بستری برای ارائه راهکارهای مناسب در راستای احیای فرهنگ‌های ارزشمندی باشد که در گذشته در بین مردم رایج بوده و امروزه محو شده است.
حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: فرهنگ‌های عمومی و ارزشمند مناطق مختلف استان از طریق صدا و سیما و سایر رسانه‌ها دوباره تبلیغ شود تا در جامعه نهادینه شود.
وی اضافه کرد: فرهنگ صداقت، راستی و قانونمندی در جامعه ما در گذشته بیش از امروز مورد توجه بوده است لذا باید در شورای فرهنگ عمومی راهکارهای مناسب برای احیای این فرهنگ‌ها ارائه شود.
وی افزود: متاسفانه به سمتی حرکت می‌کنیم که برخی‌ حرکت‌های خلاف قانون را ارزش می‌دانند و حتی اگر کسی هم قانون را رعایت می‌کند مورد تمسخر دیگران قرار می‌گیرد.
نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: اگر موارد ضدفرهنگ‌ در جامعه را اصلاح کنیم قطعا در سایر حوزه‌ها مانند اقتصاد و غیره مشکلات با سهولت بیشتری رفع خواهد شد.
حسینی‌شاهرودی گفت: باید کاری کنیم که شاخص‌های فرهنگی رواج پیدا کند و عادت‌های بد را برطرف کرد.
وی تاکید کرد: دستگاه‌های اداری متناسب با تخصص و وظیفه‌ای که دارند در احصا و احیای فرهنگ‌های ارزشمند گذشته در جامعه تلاش کنند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: وحدت بین مسلمانان یک فرهنگ عمومی و دینی است و اگر ملتی فرهنگ مقاومت در برابر دشمنان داشته باشند، این ملت عزیز می‌شود.
حسینی‌شاهرودی در ادامه گفت: فرهنگ مقاومت توسط امام راحل تبیین و در  ایران از همان سال‌های 43 ترویج شد که 13 آبان منبعث از آن فرهنگ است.
وی افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی و بیداری در جهان، اسلام در بسیاری از نقاط جهان روبه گسترش است.
وی اظهار کرد: از 13 آبان سال گذشته تا 13 آبان امسال در بازه زمانی یک سال رخدادهای مهمی همچون نابودی پهباد امریکایی به دست ملت ایران رقم خورد که در جهان بی‌نظیر بوده است.
وی افزود: اگر ملت ما فرهنگ مقاومت را نداشتند و مبارزه با استکبار جزء شعارشون نبود به این سطح از پیروزی و عزت نمی‌رسیدند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: اینکه معتقد به وحدت باشیم و با نگاه رحمت به هم نگاه کنیم جامعه‌ای رو به رشد و پیشرفت خواهیم داشت.
حسینی‌شاهرودی همچنین گفت: باید فرهنگ کمک به دیگران در جامعه نهادینه شود چرا که یاری‌رسانی و ایثار از دستورات اسلام است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: جهت جامعه را باید به سمت فرهنگ‌ها و سنت‌های حسنه هدایت کنیم.

آخرین کتاب ها