جشن همدلی و وحدت در کردستان برگزار می‌شود/رونمایی از جایزه دوسالانه کتاب تقریت
1398/8/14
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
جشن همدلی و وحدت در کردستان برگزار می‌شود/رونمایی از جایزه دوسالانه کتاب تقریت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری جشن همدلی و وحدت در ایام هفته وحدت در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، جلال قلعه‌شاخانی عصر امروز در شورای فرهنگ عمومی کردستان که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان، اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی از سال ۶۴ و با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سطح کشور شکل گرفت و از سال 65 به صورت رسمی کار خود را شروع کرده است.
وی خاطرنشان کرد: از سال 65 تاکنون آئین‌نامه این شورا سه بار تغییر کرده و در حال حاضر نیز در دست اصلاح و بازنگری است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی از سال ۸۵ هم در سطح استان به صورت مدون و تشکیلاتی فعالیت می‌کند.
قلعه‌شاخانی افزود: از زمان فعالیت مستمر شورای فرهنگ عمومی در سطح استان تا به امروز ۱۰۰ جلسه با ۱۷۳ دستور کار برگزار شده است که ۵۶۵ مصوبه داشته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: در آینده نزدیک هم همایش فرهنگ عمومی با حضور تمام اعضای شورا در سطح استان و شهرستان‌های تابعه با محور آسیب‌شناسی شورای فرهنگ عمومی برگزار خواهیم کرد.
وی افزود: برگزاری کارگاه آموزشی برای اعضای هیئت رئیسه و اعضای حقیقی و حقوقی و تبیین و تشریح آیین‌نامه شورای فرهنگ عمومی و برگزاری نشست خبری در راستای اطلاع‌رسانی دستاوردهای این شورا به صورت جامع برای عامه مردم از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به برخی از برنامه‌های فرهنگی برگزار شده در استان اشاره کرد و گفت: همزمان با ماه محرم مراسمات عزاداری با مشارکت خوب مردم در سطح برگزار شد.
قلعه‌شاخانی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم دسته‌جات و هیئت‌های عزاداری، سوگواره‌ها و محافل معنوی متناسب با ماه محرم و صفر، راه‌اندازی موکب در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی، برگزاری همایش تجلیل از سادات استان توسط مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، برگزاری هفته عکس اربعین حسینی در بیجار و سوگواره استانی تعزیه و مرثیه راویان عشق از اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های مختلف عضو شورا طی چند ماه اخیر در استان بوده است.
به گفته وی، برگزاری دوازدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی در قروه، اعلام فراخوان مسابقه هنری با موضوع حجاب و عفاف، برپایی نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب استان کردستان با ۸۱ هزار عنوان کتاب، رونمایی از ۲۵ عنوان کتاب از تازه‌های نشر، تجلیل و تکریم فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی، کلنگ‌زنی پردیس سینمایی امید در بانه و بلاخره ثبت شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی از برنامه‌های بسیار خوب اجرایی در کردستان است.
وی افزود: جشن همدلی و وحدت 23 آبان مصادف با ایام میلاد حضرت رسول در کردستان برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری همایش آوای ارادت در استان خبر داد و گفت: رونمایی از جایزه دوسالانه کتاب تقریب و اختتامیه جشنواره قلم روستا هم 24 آبان ماه جاری در روستای اویهنگ برگزار می‌شود.
گفتنی است؛ در پایان یکصدویکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان میثاق‌نامه اعضای شورای فرهنگ عمومی استان کردستان با امام و رهبری به مناسبت ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی توسط اعضا امضا شد.

آخرین کتاب ها