تخریب اموال عمومی مردم و سوزاندن اماکن عمومی جزء منکرات است/ضرورت برخورد قاطع با اغتشاش‌گران
1398/9/3
امام جمعه سقز:
تخریب اموال عمومی مردم و سوزاندن اماکن عمومی جزء منکرات است/ضرورت برخورد قاطع با اغتشاش‌گران
امام جمعه سقز با بیان اینکه هیچ شخص عاقلی ایجاد ناامنی و اغتشاش را در جامعه قبول ندارد، گفت: اینکه عده‌ای اموال عمومی مردم و بیت المال را از بین بردند کار منکری بود که باید برخورد لازم با آنها صورت بگیرد
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیدحسین حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سقز بعد از حمد و ثنای خداوند متعال و توصیه به تقوای الهی و تهذیب نفس  فرا رسیدن هفته بسیج را تبریک و اظهار کرد: به فرمان بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی رحمت‌الله علیه در سال 1358بسیج مستضعفان تشکیل شد.
وی گریزی به فرامین معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره ) در مورد بسیج پرداخت و گفت: در وصف بسیج همین کلام امام بس که فرمودند« بسیج لشکر مخلص خداست».
وی اذعان کرد: بسیج در ترقی و پیشرفت و کرامت انقلاب سهم زیادی داشته است و همیشه برای دفاع از ایران اسلامی در همه صحنه‌ها حضور دارند.
وی در ادامه به تخریب اموال عمومی مردم در چند روز اخیر توسط عده‌ای از اغتشاش گران اشاره کرد و اظهارداشت: در چند روز اخیر عده‌ای از شهروندان  بخاطر گرانی بنزین به خیابان‌ها آمده بودند و معترض شدند.
وی خاطرنشان کرد: تنها هدف مردم از این به خیابان آمدن‌ها اعتراض به افزایش قیمت بنزین بود، اما عده ای فرصت‌طلب که برای شبکه‌های ضد انقلاب در خارج از کشور کار می‌کنند سمت و سوی این اعتراض را تغییر و یک اعتراض طبیعی را به اغتشاش تبدیل کردند.
وی تصریح کرد: این افراد با تخریب و سوزاندن اموال عمومی مردم و بیت المال باعث ایجاد ناامنی در برخی نقاط کشور شدند که نه خدا و نه رسول خدا به این کار آنها راضی نیستند.
وی با بیان اینکه هیچ شخص عاقلی این عمل آنها را قبول نمی‌کند، گفت: اینکه عده‌ای اموال عمومی مردم و بیت المال را از بین بردند کار منکری بود که باید برخورد لازم با آنها صورت بگیرد.
وی با اشاره به اینکه دین اسلام انسان را از انجام منکرات منع کرده است، خاطرنشان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری که در سخنرانی چند روز اخیر به آن اشاره کردند و فرمودند« اینها اختشاش‌گر هستند و صف مردم از صف آنها جدا است».
وی افزود: ما به عنوان مسلمان این اعمال و کردار آنها را  که خلاف شرع و قانون است محکوم می‌کنیم چون این حرکت آنها انسانی نیست.
وی گفت:‌ اینها حرکاتی است که افرادی در خارج از این مملکت آنها را تحریک می‌کنند که اتحاد و وحدت ما مسلمانان را از ما بگیرند ولی هربار با شکست مواجه شده‌اند و این بار نیز نتوانستند به اهداف شوم خود برسند.
وی اظهار کرد: دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب ما دست به انجام هر توطئه‌ای می‌زنند و در این مسیر هزینه‌های زیادی داده‌اند، اما همواره به برکت اسلام و قرآن با شکست مواجه می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل مهم شکست خوردن دشمنان در برابر ملت ایران این است که انقلاب و نظام در کشور ما بر پایه قرآن و سنت پیامبر (ص)  بنا شده است و بر همین اساس استوار خواهد ماند.
امام جمعه سقز در ادامه از نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاهای امنیتی و سربازان گمنام امام زمان(عج) بخاطر سرکوب عوامل استکباری که خود را قاطی مردم کرده بودند و می‌خواستند ناامنی را در کشور به وجود بیاورند و گرانی بنزین را بهانه قرار داده بودند، سرکوب کردند تقدیر کرد و گفت:‌ این انتظار را از نیروهای نظامی و انتظامی داریم که اجازه ندهند دیگر چنین صحنه‌های تکرار شود و آسایش وآرامش مردم به خاطر عده‌ای  که وطن فروش هستند به خطر بیفتد.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها