هدف اغتشاشگران ضربه زدن به امنیت بود
1398/9/5
امام جمعه کامیاران
هدف اغتشاشگران ضربه زدن به امنیت بود
امام جمعه کامیاران با بیان اینکه هدف اغتشاشگران ضربه زدن به امنیت بود نه گران شدن بنزین، گفت: مردم با بصیرت و آگاهی اغتشاشگران را مایوس کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا توفیق قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کامیاران با اشاره به اغتشاشات اخیر کشور اظهار کرد: نگاه به اتفاقات رخ داده طی هفته گذشته در کشور نشان می‌دهد که درگیری‌های رخ داده بیشتر از اینکه هدفش اعتراض به سهمیه بندی بنزین  باشد در راستای ایجاد خسارت و نا امن کردن فضای کشور بود.
وی خاطرنشان کرد: تصاویر و فیلم‌های منتشر شده نشان می‌دهد که در برخی شهرها بعضی پمپ بنزین‌ها  ، پارک‌ها و کتابخانه‌های عمومی به آتش کشیده شد و بعضی فروشگاههای زنجیره ای غارت شده اند.
وی با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای اغتشاشگر در اقدامی موهن‌آمیز قرآن‌های موجود در یک مصلی در تهران را به آتش کشیدند، گفت: برخی خانه‌های شخصی را طعمه حریق کرده و اموال شخصی مردم نیز آسیب جدی دید.
امام جمعه کامیاران با بیان اینکه اعتراض حق مردم است، اگر آرام و مسالمت آمیز باشد، گفت: اما اغتشاش وخرابکاری وخسارت وارد کردن به اموال عمومی و شخصی قابل تحمل نیست و این حرکات از نظر هر وجدان بیداری محکوم است.
ماموستا قربانی اذعان داشت: در همین راستا ائمه جمعه وجماعات استان کردستان بیانیه ای در محکومیت  اغتشاشات اخیر صادر کرده اند و ما هم این حرکات اغتشاشگری را محکوم می‌کنیم .
وی اذعان داشت: پرسش اصلی اینجاست که آیا خسارت زدن به اموال عمومی و بیت‌المال هیچ ربطی با اعتراض به گرانی بنزین می‌تواند داشته باشد ؟
وی تصریح کرد: اغتشاشگران با حمله به اموال عمومی و حتی اموال شخصی مردم آنها را با خسارت و درد مضاعف مواجه کردند .
وی تصریح کرد: تقریبا تمام پمپ بنزین‌ها درکشور متعلق به اشخاص حقیقی هستند  و هیچکدام دولتی نیستند.
وی اظهار کرد: درهمین راستا مسئولین از مردم کامیاران تقدیر کردند که  صف خود را از اغتشاشگران و ضد مردم  جدا کرده‌اند.
وی در ادامه با اشاره به اذکار بعد از نماز اذعان کرد: دو نوع ذکر داریم که یکی ذکر خفی یعنی با صدای آهسته و دیگری ذکر جهری یعنی با صدای بلند خوانده می‌شود.
وی تصریح کرد: در  هرحالت و هرزمانی که پروردگارا را یاد کنیم سنت است  خدای متعال کسانیکه او را یاد می کنند مدح می‌کند.
به گفته وی، ذکر خدا فقط آن نیست که با صدای بلند نامش را بخوانیم بلکه باید در قلب خود نیز خدارا یاد کنیم.
وی تصریح کرد: خدای متعال درآیه‌ای که قرائت کردم می‌فرماید آنهایکه خدا را درحالت ایستاده و نشستن و درحالت استراحت یاد می‌کنند و درخلق آفرینش آسمان‌ها و زمین فکر می‌کنند و می‌گویند پروردگارا این جهان را بیهوده خلق نکرده‌اید پاکی و عظمت و بزرگی فقط مخصوص خدای رب العالمین است از عذاب جهنم محفوظ می‌مانند.
 وی با بیان اینکه در زمان گذشته نیاکان ما هرکاری را با نام خدا شروع می کردند، گفت: پیامبر (ص)به یاران مهاجر خود فرمود آیا می خواهید چیزی به شما نشان بدهم که به خیر گذشتگانتان  برسید ؟ فرمود بعد از نمازهایتان ذکر سبحان الله و الحمدلله والله اکبر انجام دهید تا به این خیر برسید.
وی اظهار کرد: حضرت ابن عباس (رض) می فرماید بی گمان بلند کردن صدا برای ذکر بعد از نمازهای واجب در زمان حیات طیبه رسول الله (ص) وجود داشته است .
وی تصریح کرد: همچنین امام ترمذی (رض) می‌فرماید حضرت سلمان (رض) در میان جمعی ازصحابه (رض) مشغول ذکر خدا بودند که پیامبر(ص) در کنار آنها گذشت آنها ساکت ماندند پیامبر(ص) فرمود چه چیزی را می‌گفتید عرض کردن ما ذکر خدا را می‌کردیم فرمود رحمت خدا را دیدم که برسر شما نازل می‌شد و من دوست داشتم که خود را شریک این رحمت کنم این دلیلی است که حضرت سلمان و دوستانش  با صدای بلند ذکر خدا را می‌کردند.
ماموستا قربانی اذعان داشت: باید مواظب باشید که به دنبال کسی نباشید که می‌گویند پیامبر (ص) مثل ماست به دنبال کسی نروید که می خواهند مردم را گمراه کنند به دنبال کسی نروید که می‌خواهند محبت رسول الله (ص) ازما بگیرند .
وی اظهار داشت: اگر ما محبت رسول‌الله (ص) داشته باشیم پیامبر(ص) دست ما را می‌گیرد و به دست نور خدا می‌رساند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها