امنیت مهم‌ترین اصل در توسعه هر جامعه است/ عوامل اغتشاشات اخیر شناسایی شده‌اند/ شکر نعمت امنیت ضروری است
1398/9/5
نماینده ولی فقیه در استان کردستان
امنیت مهم‌ترین اصل در توسعه هر جامعه است/ عوامل اغتشاشات اخیر شناسایی شده‌اند/ شکر نعمت امنیت ضروری است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: امنیت مهم‌ترین اصل در توسعه هر جامعه است و امروز دشمنان با جدیت تمام امنیت ایران را هدف قرار داده و برخی‌ها نیز در این مسیر نقش مهره دشمن را ایفا کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، نماینده ولی فقیه در استان کردستان در نشست مسئولین مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور ،از بسیج به عنوان یک فرهنگ نام برد و اظهار کرد: بسیج موضوعی برگرفته از قرآن است شجره طیبه‌ای که قرار است تمام مستضعفین را علیه جهان کفر متحد کند.

وی تصریح کرد: بسیج با بصیرت و دوراندیشی حضرت امام با اهداف بزرگی تشکیل و تحت مدیریت سپاه که حافظ انقلاب است مدیریت شده است.

وی با بیان اینکه مردم در قالب بسیج هر زمان که کشور نیاز داشته ورود و نقش‌آفرینی کرده‌اند، گفت: بسیج در طول 40 سال عمر انقلاب در عرصه‌های مختلف هشت سال جنگ تحمیلی، موضوعات درمان، سازندگی و غیره هر زمان که نیاز بوده ورود و به بهترین شیوه عمل کرده است.

حضور بسیج در عرصه‌های مختلف همیشه سرنوشت‌ساز بوده است

وی خاطرنشان کرد: بسیج همواره در انجام کارهای بزرگ پیش قدم بوده و این تاثیرگذاری در دو بعد داخلی و خارجی در طول تاریخ انقلاب اسلامی خود را نشان داده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: امروز الگوگیری از تفکر بسیجی در بسیاری از کشورهای آزادی‌خواه جهان موجب شده که در برابر دشمنان ایستادگی و آنها را مجبور به عقب‌نشینی و شکست کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی‌شاهرودی اذعان کرد: در سوریه 100 هزار نفر از مردم انقلابی با الگوبرداری از بسیج ایران آموزش و وارد ارتش شدند و ارتشی که امروز در برابر داعش و غیره ایستاده است از دل خود مردم برخواسته و آموزش دیده‌اند.

وی با بیان اینکه ارتش امروز سوریه با ارتش لائیک که حتی اجازه نماز خواندن نداشتند فرق می‌کند، گفت: امروز مسئله مقاومت و پیشرفت آن توانسته یک وحدت بزرگ را ایجاد کند.

کنفراس‌های اسلامی نمود وحدت بین جهان اسلام است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه کنفراس‌های اسلامی نمود وحدت بین جهان اسلام است، گفت: امروز جبهه مقاومت به جایی رسیده که وحدت عظیمی در بین شیعه و سنی شکل داده به گونه‌ای که نمی‌توان تشخیص داد که در بین سران این دو مذهب در کشورهای مختلف چه کسی شیعه و چه کسی سنی است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: تمام تلاش‌ها و توطئه‌هایی که دشمنان برای ایجاد تفرقه و شکستن وحدت در بین جامعه اسلامی کشیده‌اند به سنگ خورده و امروز شاهد قدرت هرچه بیشتر جهان اسلام هستند.

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی متاسفانه برخی‌ها با وجود دیدن اتحاد و قدرتی که در بین کشورهای اسلامی و جبهه مقاومت شکل گرفته در مقابل این جبهه ایستاده و آب در آسیاب دشمن می‌ریزند و به آنها کمک می‌کنند.

وی به اغتشاش‌ها و خسارت‌های اخیر گریزی زد و گفت: دشمنان همواره با بهانه‌های مختلف به‌دنبال دشمنی و ضربه‌زدن به نظام هستند چراکه از پیشرفت و امنیت ایران آشفته و ناراحتند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان کرد: پولی که قرار بود صرف زیرساخت‌های کشور شود باید برای جبران خسارت‌هایی که به بیت‌المال زده هزینه شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: اعتباری که می‌توانست زمینه را برای ایجاد اشتغال در استان فراهم کند، الان باید در راستای جبران خسارت‌ها صرف شود و این موضوع بازهم به ضرر مردم است.

وی با بیان اینکه باید واقع‌بینانه با موضوعات برخورد کنیم، گفت: کشور ما در تحریم است در شرایطی که حتی از ورود دارو که با زندگی انسان‌ها مرتبط است جلوگیری می‌شود باید با تکیه بر داشته‌ها در برابر این جنگ تمام عیار اقتصادی و تحریم‌های همه جانبه دشمنان ایستادگی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: با تلاش نیروهای امنیتی و بصیرت و وقت شناسی مردم عوامل اغتشاشات اخیر شناسایی شده‌اند.

امنیت مهم‌ترین اصل در توسعه هر جامعه است

حجت الاسلام و المسلمین حسینی‌شاهرودی اذعان کرد: امنیت مهم‌ترین اصل در توسعه هر جامعه است و امروز دشمنان با جدیت تمام امنیت ایران را هدف قرار داده و برخی‌ها نیز در این مسیر نقش مهره دشمن را ایفا کردند.

وی با اشاره به اینکه سوء مدیریت وجود دارد و اینها گرفتاری‌هایی است که باید رفع شود، گفت: اما نباید یک مشکل را با ایجاد مشکل بزرگتر پیچیده‌تر کرد.

شکر نعمت امنیت ضروری است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان شکر نعمت امنیت را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: اگر امنیت در جامعه‌ای حاکم نباشد رونق و توسعه‌ای شکل نمی‌گیرد.

حسینی‌شاهرودی اظهار کرد: مسئولین نقش مهمی در تامین امنیت جامعه دارند اگر در برخی نقاط شاهد افزایش سطح خسارت‌ها هستیم ناشی از عدم مدیریت درست و چاره‌اندیشی قبل از موضوع بوده است.

وی در ادامه وظیفه جامعه روحانیون را سنگین بیان کرد و گفت: برخی‌ها تنها دنبال مطامع خود هستند و شکر نعمت امنیتی که داریم را بجا نمی‌آورند و در مسیر دشمنان حرکت می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: اگر کاری انجام دهیم که موجب خوشحالی دشمنان شود کار خائنانه است و باید با چنین افرادی برخورد شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه شیطان قدم به قدم جلو می‌رود، گفت: اگر قدم اول را دنبال شیطان راه افتادی مابقی قدم‌ها را بر می‌دارد.

تریبون نماز جمعه تریبون نظام است

وی اذعان کرد: تریبون نماز جمعه تریبون نظام است امامان جمعه نباید اجازه دهند این ظرفیت له یا علیه کسی در بحث انتخابات استفاده شود.

وی گفت: باید از این ظرفیت در راستای ترغیب و تشویق هرچه بیشتر مردم برای شرکت در انتخابات و بصیرت در انتخاب نمایندگانی که قرار است به مجلس فرستاده شوند بهره‌بگیرید.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: توان اطلاعاتی کشور ما انقدر بالاست که تمام اغتشاش‌گران و سردسته‌های آنان را شناسایی و دستگیر کرده‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی‌شاهرودی افزود: مسئولیتی که ما در مسائل اجتماعی داریم بسیار سنگین است و باید به وظایف خود در این راستا به درست عمل کنیم.

وی با بیان اینکه حرکتی که راه افتاده حرکت در مسیر تحقق تمدن اسلامی است، گفت: در نقاط مقابل نیز دشمنان حرکتی علیه دین و ارزش‌های آن به راه انداخته است.

وی اضافه کرد: باید موضع و جایگاه خود را مشخص کنیم و مواظب باشیم در این مسیر در جبهه دشمن قرار نگیریم و حرکت نکنیم.

روحانیون افسران خط مقدم در جنگ فرهنگی هستند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان روحانیون را افسران خط مقدم در جنگ فرهنگی نام برد و خاطرنشان کرد: جنگ واقعی جنگ بین دو تمدن است و این دو تمدن هرگز نمی‌تواند با هم سازش کند.

حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: جنگ تمدن‌ها را آنها اعلام کرده و به شدت به آن معتقد و تمام توانشان را برای پیروزی تمدن غلط خود بکار بسته‌اند.

وی گفت: از فضای مجازی ظرفیتی است که باید مورد استفاده قرار گیرد، آوای امین فعالیت گسترده تری پیدا کند داخل این شهرستان‌ها، چند زبانه کردن تبیان و ارتقای این سایت، شافعی نیوز که سایتی بین‌المللی است، استفاده از ظرفیت بیشتر صدا و سیما، بهره‌گیری از توان کارشناسان صاحب نظر و غیره باید مد نظر قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: در بحث مدارس و روحانیون باید بر اساس توان و ظرفیتی که دارند زمینه بهره‌مندی از توان آنها استفاده شود.

حسینی‌شاهرودی اظهار کرد: یکی از چیزهایی که دشمنان به شدت تلاش می‌کنند ایجاد گروه‌هایی با عناوین مختلف با اهداف خاص است که مراکز شهرستانی باید آنها را شناسایی کنند.

انتهای پیام


آخرین کتاب ها