تسریع در ساماندهی نمازهای جمعه ی غیررسمی / ضرورت حضور دائمی روحانی مبلغ مستقر در روستا
1398/9/5
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:
تسریع در ساماندهی نمازهای جمعه ی غیررسمی / ضرورت حضور دائمی روحانی مبلغ مستقر در روستا
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور ضمن تاکید بر جلوگیری از تاثیرگذاری تفکرات افراطی و روشنگری و بصیرت افزایی توسط علما و روحانیون گفت: ضرورت دارد ساماندهی نمازهای جمعه ی غیررسمی درکوتاه‌ترین زمان انجام گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن منتظری در نشست مسئولین مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور که با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان، مدیران و مسئولین مراکز بزرگ اسلامی در شهرستانهای استان برگزار گردید، ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: بسیج مصداق آیه 24 سوره مبارکه ابراهیم است که فرمود : «مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِي السَّمَاءِ» است.

وی تصریح کرد: بسیج همانند شجره طیّبه است که اصل و ریشه آن در زمین محکم و پابرجا و شاخه های آن از غایت رفعت و بلندی به جانب آسمان کشیده شده است.

حجت الاسلام منتظری با اشاره به اهمیت موضوع تربیت مبلغ فرهنگی و روحانی مستقر در روستاها، اذعان کرد: با عنایت به شرایط کنونی جامعه می طلبد، مسئولان مراکز بزرگ اسلامی در شهرستانها به موضوع حضور روحانی مبلغ مستقر در روستا اهتمام و توجه لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه وضعیت‌شناسی از شرایط موجود در حوزه کاری از مسائل مهمی است که باید به آن توجه شود، عنوان کرد: شناخت و درک صحیح از وضعیت موجود در حوزه مخاطبین باید به روز باشد، مدیران در شهرستان‌ها و ستاد باید با اطلاعات به روز بهترین عکس‌العمل را در زمان‌های مختلف نشان دهند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: در زمینه وضعیت‌شناسی باید این توان را داشته باشیم که بیشترین استفاده را از ظرفیتی که در دست داریم ببریم.

حجت‌الاسلام منتظری انطباق حرف و عمل را از دیگر ضرورت‌ها دانست و گفت: باید به این موضوع توجه نماییم که در جامعه مخاطب با وضع متلاطمی مواجه هستیم و لازمه عبور از این وضعیت، مدیریت ذهن، تصمیم به موقع و شناخت تام نسبت به وضعیت موجود است.  

وی اذعان کرد: استفاده از ظرفیت سایر بخش‌ها و دستگاه‌ها در این راستا از دیگر مباحث مهمی است که باید از سوی مسئولین مراکز بزرگ اسلامی مدنظر قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: کمیت برنامه‌ها، ارائه گزارش نحوه عملکرد در اجرای برنامه‌ها، تربیت مبلغ فرهنگی روحانی مستقر و اقدامات انجام گرفته دراین حوزه، برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی، بهره‌برداری حداکثری از همایش‌ها و اکتفا نکردن به بالا بردن آمار، فراگیرکردن برنامه‌های موفق از شهرستانی به سایر شهرستان‌ها و غیره از ملاک‌های مدنظر در ارزیابی مراکز شهرستانی و معاونت‌ها است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: تشکیل گروه‌های تاثیرگذار از جامعه روحانیون در شهرستانها و راه‌اندازی مدرسه علوم دینی درکامیاران و شناسایی روحانیون هم سو برای پر کردن خلاء کمبود روحانی در این شهرستان ها، دیدارهای چهره به چهره و تقویت این دیدارها، پیگیری و نظارت بیشتر مدیران مراکز به برنامه‌ها تا حصول کامل نتیجه، تشکیل گروه‌های پرنفوذ در شهرستان مربوطه می بایست به صورت ویژه مدنظر روسای مراکز قرار بگیرد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: مدرسه دهگلان باید با برنامه‌ریزی و تلاش مناسب راه‌اندازی و زمینه جذب طلبه‌ها در این مدرسه فراهم شود.

حجت الاسلام منتظری ضمن تاکید بر جلوگیری از تاثیرگذاری تفکرات افراطی و روشنگری و بصیرت افزایی توسط علما و روحانیون در مناطق حاشیه نشین شهرستانها گفت: ضرورت دارد ساماندهی نمازهای جمعه ی غیررسمی درکوتاه‌ترین زمان انجام گیرد.

وی ضمن تاکید بر توجه به نیازهای جامعه مخاطب در اجرای برنامه‌ها گفت: ‌ائمه جمعه باید هم تراز انقلاب اسلامی باشند تا بتوانند ضمن جذب مخاطب با روشنگری مناسب در برابر هجمه‌های فکری و فرهنگی دشمنان بهترین عملکرد را داشته باشند.

وی اظهار امیدواری کرد در آینده ان شا الله از ظرفیت شورای افتاء در مباحث مورد نیاز استفاده بیشتر ‌شود و در حوزه آموزش نیز بستر لازم برای ادامه تحصیل آنها فراهم شود.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها