تشکیل کارگروه قرآنی در دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت
1398/9/6
معاون فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه خبرداد:
تشکیل کارگروه قرآنی در دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت
معاون فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی این دبیرخانه، از تشکیل کارگروه قرآنی در دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان های قومی خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، مهدی صفی یاری معاون فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی این دبیرخانه ضمن تبریک هفته بسیج، درخصوص تشکیل کارگروه قرآنی در دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان های قومی، اظهار داشت: قرآن کتاب آسمانی و معجره بزرگ پیامبر اسلام حضرت محمدصل‏اللهعلیهوآلهوسلّم است که اثرات معجزه بودن این کتاب الهی تا پایان عمر زمین ادامه خواهد داشت و یکی از مشترکات تمامی مذاهب اسلامی است و هیچ اختلاف نظری در خصوص آن در بین مذاهب اسلامی وجود ندارد.

وی افزود: بر همین اساس یکی از ارکان اصلی و مهم وحدت در بین امت اسلامی می باشد؛ عمل به فرامین آن که دستورات الهی است سبب نجات انسان و سعادت‌مندی است.

صفی‌یاری در ادامه با اشاره به اینکه با عنایت ویژه دبیرمحترم شورا، در سال ۱۳۹۸ اعتبار خوبی برای این فعالیت‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: فعالیت‌های قرآنی یکی از محورهای اصلی فعالیت‌های فرهنگی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی می‌باشد، به طوری که بیش از ۱۰ عنوان فعالیت با موضوع فعالیت قرآنی در برنامه فرهنگی مصوب دبیرخانه دیده شده است.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه تشکیل کارگروه‌های قرآنی در دفاتر استانی را در دستور کار خود قرار داده است.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه بیان داشت: کارگروه‌ قرآنی، متشکل از ۳ الی ۵ نفر از نخبگان و فعالان قرآنی هر منطقه می‌باشند که به صورت ماهانه یا موردی تشکیل جلسه ‌می‌دهند و در آن جلسات که با حضور معاون فرهنگی و کارشناس قرآنی دفتر استانی برگزار می‌شود، برای اجرای فعالیت‌های قرآنی تصمیم سازی، برنامه‌ریزی و تقسیم کار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از برکات این‌کار این است که اولا برنامه‌ها به صورتی تدوین می شود که سلایق جامعه مخاطب بیشتر لحاظ شود و ثانیا خود اعضای کارگروه تلاش مضاعفی برای تبلیغ فعالیت در جامعه مخاطب خواهند داشت که هردو مورد باعث افزایش استقبال جامعه مخاطب از فعالیت‌ها خواهد شد.

معاون فرهنگی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی در آخر گفت: با توجه به اینکه در فصل معطر برگزاری مسابقات قرآن ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت قرار داریم، تشکیل این کارگروه ها می تواند بر غنای فرهنگی و معنوی این مسابقات بیافزاید.


آخرین کتاب ها