اعتیاد دلیل اصلی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است
1398/9/9
امام جمعه دهگلان
اعتیاد دلیل اصلی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است
امام جمعه دهگلان گفت: اعتیاد از دلایل اصلی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا سید عارف عنایتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دهگلان، اظهار کرد: اعتیاد در خانواده‌ها رسوخ پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: اعتیاد از عوامل مهم و زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات و دیگر آسیبهای اجتماعی در جامعه است.

وی گفت: لازم است بهزیستی و دیگر نهادهای مدنی برای جلوگیری از خانواده و جوانان در دام اعتیاد تلاش کنند.

ماموستا عنایتی در بحث دوم خطبه با اشاره به آزمایش و ابتلای انسان گفت: خداوند متعال انسان را با انواع مشکلات مورد آزمایش و ابتلا قرار می‌دهد و خطاب به پیامبر می‌فرماید کسانی که در مقابل ابتلای الهی رنج و درد تحمل می نمایند و صبر پیشه می کنند  دار ای اجر و پاداش  در روز قیامت هستند

وی در ادامه ضمن تبریک روز جهانی معلولین اظهار داشت: در قاموس اسلام و تمام ادیان الهی معلولیت محدودیت نیست زیرا بسیار  افراد معلول به کرسی های علمی و جایگاه معنوی رسیده و توانسته‌اند به مردم و جامعه خدمات عرضه نمایند.

وی با اشاره به فعالیت اورژانس اجتماعی در دهگلان بیان داشت: اورژانس اجتماعی با مشاوره دادن به خانوادهای که با مشکلات و  آسیب اجتماعی دست به گریبانند در حل این مشکلات تاثیری فوق العاده دارد.

امام جمعه دهگلان خطاب به رئیس اداره بهزیستی گفت: با توجه به اینکه بیشتر مردم و جوانان از نظر اقتصادی در مضیقه هستند و این مشکل باعث از بین رفتن استحکام خانواده و افزایش طلاق شده است نیاز است اورژانس اجتماعی در این زمینه ورود کند زیرا اورژانس اجتماعی می تواند با مشاوره به خانواده ها در کاهش طلاق موثر باشد.

ماموستاعنایتی با اشاره به تجمع متکدیان در شهرستان گفت: اکثر این افراد توسط گروه و باند در مکان‌های تعیین شده مستقر می‌شوند و بی نیاز هستند که کمک به آنان شرعا جایز نیست  پس نیاز است نیروی انتظامی و بهزیستی در جمع‌آوری این افراد اقدام کنند.

 


آخرین کتاب ها