علم لازمه سربلندی و پیشرفت هر جامعه است/توسعه کسب و کار و پرهیز از وابستگی به دشمنان
1398/9/9
امام جمعه سنندج:
علم لازمه سربلندی و پیشرفت هر جامعه است/توسعه کسب و کار و پرهیز از وابستگی به دشمنان
امام جمعه سنندج لازمه سربلندی هر انسانی، داشتن علم و دانش، کار و پیشه و رفتار و منش درست دانست و گفت: توجه به این موارد در سایه دین اسلام، مسیر سعادت انسان مسلمان را فراهم کرده و عامل پیشرفت هر جامعه‌ای است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سایت آوای امین، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌های نماز‌ جمعه سنندج که در مسجد جامع اقامه شد اظهار کرد: امیدوارم امنیت و آسایش کنونی حفظ، روز به روز اقتصاد و معیشت مردم بهبود و تولید در کشور رونق یابد و انسان‌ها با توسعه صنعت، کسب و کار، تولیدات داخلی، علم، دانش و روزی حلال از وابستگی به دشمنان بکاهند.

به گفته وی، دشمنان با تمام توان به دنبال تضعیف مسلمانان در عرصه‌های مختلف هستند، لذا باید ما مسلمانان با کسب علم و دانش در مسیر رونق کسب و کار و تولیدات داخلی تلاش کنیم.

وی بر اهمیت کسب علم از دیدگاه اسلام تاکید کرد و گفت: با داشتن علم و آگاهی می‌توان زمینه کسب و کار، توسعه و پیشرفت را فراهم کرد همچنانکه پیامبر(ص) هم بر لزوم تلاش برای کسب علم تاکید فرموده است.

ماموستا خدایی با بیان اینکه لازمه سربلندی هر انسانی، داشتن علم و دانش، کار و پیشه و رفتار و منش درست است، یادآور شد: توجه به این موارد در سایه دین اسلام، مسیر سعادت انسان مسلمان را فراهم کرده و عامل پیشرفت هر جامعه‌ای است.

وی به اهمیت اخلاق و رفتار درست در دین اسلام نیز اشاره و بر ضرورت احترام به پدر و مادر، صله رحم، اکرام فقرا و یتیمان، دوری از غیبت و تهمت و ادای عبادات و فرایض دینی در زمان مناسب تاکید کرد..

امام جمعه سنندج با بیان اینکه اسلام مترقی‌ترین آیین الهی و برنامه‌ای پویا را برای زندگی پیروان خویش ارائه کرده است، اذعان کرد: با تمسک به آیات قرآنی می‌توانیم سعادت دنیا و آخرت خود را محقق کنیم.

ماموستا خدایی در ادامه خطبه‌های این هفته بر توجه ویژه مسلمانان برای توسعه کسب و کار و پرهیز از وابستگی به دشمنان تاکید کرد و گفت: رونق تولید و کسب و کار در جامعه موجب تقویت پایه‌های استقلال و عزت جامعه اسلامی می‌شود

امام جمعه سنندج با اشاره به فرموده قرآن تصریح کرد: خداوند خطاب به حضرت رسول اکرم(ص) فرموده که امت مسلمان در راستای کسب و روزی حلال تلاش کرده و بدانند که حق‌تعالی به همه چیز آگاه و به میزان اعمال و کردار، پاداش مخلوقات را می‌دهد.

وی با یادآوری اینکه دین اسلام انسان را دنیا و قیامت به مسیر سربلندی، نفع و برکت هدایت می‌کند، گفت: امیدوارم همه مسلمانان پیرو دستورات خداوند و پیامبرگرامی اسلام(ص)، عالمان و مجتهدین باشند تا دشمنان اسلام همواره با ترس و شکست روبه‌رو شوند.

ماموستا خدایی یادآور شد: مسلمانان با نماز، روزه، طاعات و عبارات، احترام و نیکی به والدین، به‌جا آوردن صله رحم، رعایت حق الناس، حرمت یتیمان، دوری از ظلم و تضییع حق دیگران توشه آخرت خود را جمع کنند.

ماموستا عبدالرحمن خدایی  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته از نمازگزاران خواست که قدردان نعمت امنیت در جامعه باشند.


آخرین کتاب ها