پیام تسلیت شورای عالی افتاء استان کردستان در پی ارتحال امام جمعه بانه
1398/9/9
پیام تسلیت شورای عالی افتاء استان کردستان در پی ارتحال امام جمعه بانه
دبیر و اعضای شورای عالی افتاء استان کردستان طی پیامی درگذشت امام جمعه بانه را تسلیت گفتند .متن این پیام به شرح ذیل می باشد:

 

بسم الله الذی لا یبقی الا وجهه و لا یدوم الا ملکه

«ان الله لا یقبض العلم انتزاعا ینتزعه من العباد و انما ینتزعه بقبض العلماء »

ضایعه درگذشت شیخ العلماء و المعمرین ، حضرت حاج ماموستا ملا عبدالله حیدری (طاب ثراه)  امام جمعه بانه وعضو شورای عالی افتاء استان کردستان موجب تاثر عمیق و تألم شدید گردید . شورای عالی افتای استان کردستان ضمن تسلیت این ضایعه دردناک به جامعه مذهبی شهرستان بانه ، روحانیون معزز و طلاب گرانقدر آن سامان ، و اعلام همدردی با خانواده و بازماندگان آن مرحوم ، برای ایشان علو درجات و برای بستگان و محبان و محسوبان آن عالم جلیل ، صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می نماید .

آن بزرگوار که از نوادر دوران خود در کردستان و از مفاخر شهرستان بانه و از ذخایر علمی سلسله جلیله روحانیت محسوب میشد ، همه عمر بابرکت خود را در راه ترویج دین مبین و نشر سنت سید المرسلین صلی ا... علیه و آله وسلم سپری نمود و رحلت وی برای جامعه دینی و محافل علمی و حوزوی استان بویژه شورای عالی افتاء استان کردستان خسارتی سنگین بشمار می آید ، خداوند روح ایشان را با ارواح اولیای خود محشور گرداند و ثلمه حاصل از فقدان این عالم دانشمند را به حسن عنایت خود مسدود فرماید .

دبیر و اعضای شورای عالی افتاء استان کردستان


آخرین کتاب ها