پیکر امام جمعه فقید بانه تشییع و به خاک سپرده شد
1398/9/9
پیکر امام جمعه فقید بانه تشییع و به خاک سپرده شد
پیکر امام جمعه فقید بانه امروز با حضور پرشور اقشار مردم و روحانیون در بانه تشییع و در روستای نجنه علیای این شهرستان به خاک سپرده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سایت آوای امین ،ماموستا عبدالله حیدری امام جمعه بانه عصر دیروز بر اثر بیماری سرطان مری و عوارض ریوی، در سن ۹۸ سالگی و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان رازی این شهرستان دار فانی را وداع گفت.
پیکر مرحوم ماموستا حیدری بانه ظهر پیش از ظهر امروز با حضور پرشور اقشار مردم و روحانیون  بانه تشییع و در روستای نجنه علیای این شهرستان به خاک سپرده شد.
ماموستا حیدری در سال ۱۳۰۰ هجری شمسی در روستای نجنه علیا از توابع بخش نمشیر شهرستان بانه دیده به جهان گشود و پس از فراگیری علوم و معارف دینی و شاگردی در محضر علما و روحانیان نامدار کردستان ایران و عراق، خود نیز در ردیف علمای فاخر و ماموستایان برجسته منطقه قرار گرفت و بیش از ۷۰ سال از عمر با برکت خود را در جوار قرآن نفیس و خطی تاریخی روستای نجنه، صرف آموزش علوم و معارف قرآنی و پرورش طلاب و دانش‌آموختگان علوم دینی نمود.
شمار زیادی از ماموستایان بانه ای و روحانیان برجسته در شهرهای دور و نزدیک، افتخار شاگردی و کسب اجازه در محضر ایشان را داشته‌اند.
مرحوم ماموستا حیدری از سال ۱۳۹۲ به امامت جمعه بانه منصوب شد و از این عالم ربانی آثار و تالیفات متعددی در زمینه های دینی، ادبیات عرفانی و اشعار و مناجات بر جای مانده که هنوز به چاپ نرسیده است.

آخرین کتاب ها