الگوگیری از سیره پیامبر اسلام موجب سعادت دنیا و آخرت می‌شود
1398/9/10
امام جمعه مسجد جامع بهاران سنندج
الگوگیری از سیره پیامبر اسلام موجب سعادت دنیا و آخرت می‌شود
امام جمعه مسجد جامع بهاران سنندج گفت: الگوگیری از سیره پیامبر اسلام موجب سعادت دنیا و آخرت می‌شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بهاران سنندج اظهار کرد: ای کسانی که هنوز در گمراهی هستید از خواب غفلت بیدار شوید و به ذکر و یاد خدا بپردازید و گناه و معصیت را از خود دور و به روشنایی تبدیل کنید.
وی با بیان اینکه در رحمت خدا همواره به روی توبه کنندگان باز است، عنوان کرد: همواره در برگشتن به سوی کارگاه خداوند باز است چراکه خداوند غفار و رحیم است.
امام جمعه مسجد جامع بهاران سنندج اضافه کرد: خداوند توبه کنندگان را دوست دارد‌ پس همه ما باید به کاروان توبه کنندگان ملحق شویم.
ماموستا حسینی با بیان اینکه خداوند برای کسانی که توبه می‌کنند بزرگترین پاداش را در نظر گرفته است، افزود:  بهشت و اقسام شراب طهور از جمله پاداش الهی برای توبه‌کنندگان است.
وی خطاب به نمازگزاران گفت: رب به معنی مغفرت و گذشت است و این پاداش را خداوند می‌دهد و می‌فرماید این مال شما گناهکاران است که توبه کردید وحالا پشیمان هستند.
 امام جمعه مسجد جامع بهاران سنندج افزود: خداوند در قرآن خطاب به انسان‌ها می‌فرماید شما با توبه با خدا، قرآن و رسول خدا با تمام وجود صلح کردید و درقبال این توبه بهشت را آماده پذیرایتان کردیم.
ماموستا حسینی با اشاره به اینکه خداوند برای توبه کنندگان در دنیا عزت و در آخرت و قیامت سربلندی عطا می‌کند، اضافه کرد: پیامبر فرمود انسان مسلمان از تمام گناهان دوری و توبه می‌کند و همین توبه موجب سعادت انسان در دنیا و قیامت می‌شود.
امام جمعه مسجد جامع بهاران سنندج نورانیت را از ویژگی‌های بارز سیمای رسول الله دانست و گفت: چهره نورانی و قلب رئوف و مهربان پیامبر به دور از هر گونه بدی بود.
ماموستا حسینی خاطرنشان کرد: صداقت، امین بودن، رئوف و مهربان، توجه به زیردستان، محبت به نیازمندان و مهربانی با کودکان به ویژه ایتام از ویژگی‌های بارز پیامبر مکرم اسلام بود.
وی با بیان اینکه صبر و گذشت در برابر ناملایمات از دیگر ویژگی‌های پیامبر مکرم اسلام بود، اذعان داشت: پیامبر حتی در برابر دشمنی‌های دشمنان و طعنه‌های آنان با تندی برخورد نمی‌کرد.
امام جمعه مسجد جامع بهاران سنندج تواضع و فروتنی را از دستورات دین اسلام عنوان کرد و گفت: پیامبر مکرم اسلام همواره امت و اصحابش را به دوری از غرور و تکبر دعوت و دستور می‌داد.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها