سست‌شدن باورهای اعتقادی از عوامل رشد طلاق در جامعه است
1398/9/28
یک روانشناس و استاد دانشگاه:
سست‌شدن باورهای اعتقادی از عوامل رشد طلاق در جامعه است
یک روانشناس و استاد دانشگاه گفت: سست‌شدن باورهای اعتقادی از عوامل رشد طلاق در جامعه است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی نیوز، امید توتنی در کارگاه آموزشی نقش زنان و خانواده در تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب که با حضور بانوان فرهیخته استان کردستان در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: اگر امروز شاهد رشد آمار طلاق در جامعه هستیم دلایل متعدد اجتماعی و فردی دارد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین مباحث در تداوم زندگی‌ها آگاهی‌های قبل از ازدواج است که در قالب آموزش‌های مختلف انجام می‌شود.
این دکترای روانشناسی خاطرنشان کرد: عدم کسب مهارت‌های زندگی، سست‌شدن باورهای اعتقادی، عدم صداقت و فریب کاری و عدم توجه به نیازهای همسر از عوامل سستی کانون‌های خانوادگی و افزایش نرخ طلاق در جامعه امروزی است.
وی اضافه کرد: بی‌نظمی و و مسئولیت ناپذیری‌، نازایی و ناتوانی در مسائل جنسی، موانع فرهنگی و طبقاتی، انقام جویی و بهانه‌گیری، سلطه گری زن یا شوهر و ابهام و افراط در انتظارها از دیگر دلایل سستی کانون‌های خانوادگی است.
توتانی در ادامه با بیان اینکه خانواده به عنوان نزدیک‌ترین و مداوم‌ترین ارتباطات اجاماعی را فراهم می‌سازد، اذعان کرد: فرد در خانواده رشد می‌کند و پایه‌های اصلی شخصیت و خصوصیات رفتاری او شکل می‌گیرد.
وی افزود: جامعه سالم از خانواده‌های سالم شکل می‌گیرد و تشکیل خانواده سالم بدون وجود افراد سالم تحقق پیدا نمی‌کند.
وی خاطرنشان کرد: والدین موظف هستند در خانواده شرایطی را به وجود آورند تا فرزندان در ابعاد جسمی، روانی، اجتماعی، اخلاقی و مذهبی رشد و تکامل پیدا کنند.
وی در ادامه به آسیب‌شناسی خانواده هم گریزی زد و گفت: مطالعه عواملی که سلامت، دوام و استحکام خانواده را تهدید می‌کند و ازدواج پایدار و موفق را آسیب پذیر می‌سازد.
وی افزود: ریشه اکثر مشکلات رفتاری، اجتماعی عاطفی افراد جامعه از خانواده بحرانی سرچشمه می‌گیرد. 

آخرین کتاب ها