هیچ عزتی بالاتر از تقوی نیست
1398/10/29
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان:
هیچ عزتی بالاتر از تقوی نیست
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان گفت: هیچ عزتی بالاتر از تقوی نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستاسیدعلی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه ین هفته در مسجد جامع قبای بهاران به وقوع سیل در سیستان و بلوچستان گریزی زد و اظهار کرد: امروز خیلی از مردم در مناطق سیلزده دچار مشکل شده  آنها هم مثل ما آدم هستند و نیاز به کمک و حمایت دارند.
وی تصریح کرد: این وظیفه تک تک ما است که هرآنچه در توان داریم برای کمک به این عزیزان دریغ نکنیم.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان در ادامه به موضوع عدالت و اخلاق حضرت علی(ع) پرداخت و گفت: پیامبر(ص) می‌فرماید:« اصحاب من چون درمکتب پیامبربزرگ شده‌اند مثل ستاره‌ها هستند به هرکدام از آنها اقتدا کنید هدایت پیدا می‌کنید».
ماموستا حسینی با بیان اینکه حضرت علی(ع) اقیانوس دین بودند، گفت: در کتاب ذات الشفاء که درباره زندگینامه پیامبر(ص) و خلفای راشیدن بحث می‌کند درباره حضرت علی(ع) آمده«‌ قرآن به عظمت حضرت علی اشاره کرده«آنهایی که اموال خودشان، بعضی وقت‌ها در شب هنگام و بعضی وقت‌ها هنگام روز، بعضی وقت‌ها سری و محرمانه و بعضی وقت‌ها آشکار در راه خدا می‌بخشند» که حضرت علی مفهوم این آیه را عملی کرده‌اند.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان گفت: از صحابه نقل شده« روزی در کنار دجله نشسته بودیم فردی از اعراب به خدمت حضرت علی(ع) رفت و گفت، قربان هیچ چیز در خانه نداریم و حال از شما کمک می‌خواهم حضرت فرمود: مگراز بیت‌المال سهم خودت را بهت ندادم؟ آن مرد فرمود قربان آن را صرف کردیم و تمام شد، حضرت علی فرمود من نمی‌توانم از بیت‌المال چیزی به شما بدهم مگر همراه دیگر مسلمانان که سر برج فرا برسد و همراه دیگر مسلمانان سهم تو را هم بدهم چون این خیانت به دیگرمسلمانان است.
ماموستا حسینی با بیان اینکه به فرموده حضرت علی(ع) کسی که بی‌ادب باشد شرف و عزت ندارد، گفت: کسانی که فحش می‌گویند و با چشم حقارت به مردم می‌نگرند نیز نزد خداوند جایگاه و ارزشی ندارند.
وی در ادامه با بیان اینکه هیچ عزتی بالاتر از تقوی نیست، عنوان کرد: وقتی خداوند اراده کند هیچ کس و هیچ جماعتی نمی‌توانند در برابر اراده الهی ایستادگی کنند.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان گفت: حضرت علی فرمود:«ای کسانیکه قرآن را خوانده ای به آن عمل کنید چون عالم کسی است که به علم خود عمل کند و در علم بلاغه هم عالم به کسی گفته می‌شود که به علم خود عمل کند».
وی با بیان اینکه کسانی هستند قرآن را حفظ اما به آن عمل نمی‌کنند، گفت: علم وعمل این افرارد با هم نمی‌خواند.
وی گفت: حضرت علی فرمود دو نصیحت دارم که به آن عمل کنید:هیچ کس از هیچ کس دیگری انتظار نداشته باشد الا اینکه به خدا توکل کند.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان اظهار داشت: حضرت علی فرمود ازهیچ کس نترسید الا از گناه خودت چون تمام مشکلاتی که در راه ما قرارمی گیرد همگی اثر گناهانمان است.
وی عنوان کرد: حضرت علی می‌فرماید:«دنیامثل جسد مردار است اگر صبر و مقاومت نداشته باشی نمی‌توانی زندگی کنی!
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها