اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران، دشمنان را به وحشت انداخته است
1398/11/13
امام جمعه مریوان
اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران، دشمنان را به وحشت انداخته است
امام جمعه مریوان گفت: چهل‌ویک سال از عمر انقلاب گذشته و انقلاب ما امروز به درخت بسیار تنومندی تبدیل شده که موجب وحشت دشمنان این نظام الهی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان با اشاره به شیوع بیماری کرونا در برخی از کشورها، اظهار کرد: برای جلوگیری از ابتلا به این بیمار توجه به رعایت نکات بهداشتی امری ضروری است.
 وی از سلامتی به عنوان یکی از مهم‌ترین نعمت‌های الهی نام برد و خاطرنشان کرد: سلامتی و امنیت دو نعمتی هستند که تا زمانی که انسان آن را از دست ندهد به اهمیتش انگونه که باید پی نمی‌برد.
 ماموستا شیرزادی در ادامه با تبریک سالروز بازگشت امام راحل(ره) و آغاز دهه مبارک فجر به همه ملت‌های مسلمان عنوان کرد، این روز بزرگ را به ملت آزاده ایران به ویژه خانوادهای معظم شهداء، جانبازان، ایثارگران، آزادگان، دانش‌آموزان و دانشجویان، فرهنگیان و غیره تبریک می‌گویم.
وی تصریح کرد: امام امت در 12 فروردین ماه سال 57 بعد از 15 سال تبعید به میهن بازگشتند و به اراده خداوند همه به بیانات ایشان گوش فرا داده و به دعوتش برای سرنگونی رژیم طاغوت لبیک گفتند. وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که خفقان تمام کشور ایرانرا در برگرفته بود با ندای امام راحل همه از جای خود به پا خواسته و سلطنت را لعن و نفرین و سرنگون کردند.
وی عنوان کرد: این اراده خداوند است که محبت یا بغض کسی وارد دل انسان شود در چنین ایامی همه دست به دست هم داده و پس از بازگشت امام(ره) در عرض  10 روز انقلاب را به پیروزی رساندند.
وی اظهار کرد: چهل‌ویک سال از عمر انقلاب گذشته و انقلاب ما امروز به درخت بسیار تنومندی تبدیل شده که موجب وحشت دشمنان این نظام الهی شده است.
وی با بیان اینکه قرآن در سوره احقاف آیه 15 چهل سالگی را بعنوان مرز بلوغ و کمال عقل و توانایی انسان معرفی می‌کند، عنوان کرد: اکنون که انقلاب در اوج قدرت است باید در خدمت ملت بوده تا خداوند نیز به ما خدمت نماید.
وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه امروزه باور به سحر، جادو، بخت آزمائی در میان مردم رواج پیدا کرده است، گفت: خداوند متعال 60 بار در قرآن موضوع سحر و جادو را مطرح فرموده و در حدیثی رسول خدا(ص) فرموده‌اند« از هفت گناه بزرگ دوری نمائید که انسان را به هلاکت و نابودی می کشاند.
وی تصریح کرد: شرک به خدا، سحر و جادو، قتل غیر حق، ربا‌خواری، خوردن مال یتیم، پشت کردن به صف جنگ و بهتان به زنان و مردان  پاک دامن از جمله گناهانی است که انسان را به نابودی می‌کشاند.
وی تصریح کرد: هر چند برخی علما گناه را چه صغیره و چه کبیره یکی دانسته‌اند، زیرا هر دو بی‌امری خداوند است اما برخی دیگر بین گناهان تمایزی قائل نشده‌اند.
وی با بیان اینکه پناه بر خدا از کسی که در ذات، صفات و عبودیت برای خداوند شریکی قائل شود، اظهار کرد: عبادت به خاطر غیر خدا شرک به خداوند است.
وی گفت: سحر و جادو در رتبه پس از شرک قرار دارد،  کشتن افراد جز در هنگام قصاص، مرتد شدن و یا پیر زناکار غیر قابل اصلاح جایز نیست.
وی عنوان کرد: پشت کردن و نرفتن به جهاد وقتی انسان توانایی دارد گناهی کبیره است.
وی گفت سحر از گناه‌هایی است که چندین جنبه را شامل می شود اول بحث شرک است که ساحر و جادوگر و رمال کاری می‌کند افراد خداوند را فراموش و از او ترسیده و حساب ببرند.

وی عنوان کرد: بحث قتل نیز زیر مجموعه سحر است، چرا که برخی برای از میان بردن انسان‌ها سحر و جادو می کنند.
وی بهتان به زنان و مردان پاک دامن را از دیگر گناهان زیر مجموعه سحر دانست و گفت:‌ برخی به سمت رمال و جادوگر می‌روند تا با سحر و جادو و طلسم بین خانواده‌ها جدایی انداخته و مرد و زن را به هم بدبین کنند.
ماموستا شیرزادی ادامه داد: سحر در اصل حیله‌سازی و گمراه کردن انسان است، سحر شده آنچه را که می‌خواهد در خیالش برای او تداعی می‌شود و محسور ساحر می‌گردد.
وی اذعان کرد: اگر انسان خوب به این مسئله دقت کند بسیاری از داروهای مخدر امروزی نیز کار سحر را انجام می‌دهند برای مثال فرد معتاد پس از کشیدن آنها قدرت تشخیص فاصله را از دست داده و ممکن است از جای بلندی پریده و آسیب بیند.
وی گفت: سحر و جادو قدرت فکر فرد را به هم می‌زند و در واقع سحر مانند سرابی است که فرد تشنه را فریب می دهد و در قرآن نیز به سراب اشاره شده است.
وی با بیان اینکه امام شافعی(رض) سحر را وسوسه و بیماری می‌داند که با ورد و طلسم انسان را بدان مبتلا می‌کنند، اذعان کرد: امام شافعی به آیه 116 سوره اعراف استناد می‌نمایند که در آن ساحران برای مقابله با حضرت موسی، چشم مردم را افسون و طناب‌ها و ریسمان‌ها را در چشم مردم مار القا می کردند که حرکت کرده و یا سنگی که پرواز می‌کند.
وی افزود: آیه 66 سوره طه نیز به سحر ساحران در مقابل حضرت موسی و فریب چشم مردم اشاره نموده است.
خطیب نماز جمعه ادامه داد: سحر گناه کبیره بوده و به کفر منجر و طبق فرمایش رسول خدا(ص) حد و سزای ساحر کشتن او با شمشیر است.
ماموستا شیرزادی در ادامه با اشاره به کاهنان که به رمالی و فالگیری و بخت باز کردن و کتاب گرفتن مشغولند، گفت: کسی که به چنین اعمال خرافی اعتقاد داشته باشد مانند کسی است که به بت‌پرستی اعتقاد دارد.
وی عنوان کرد: رسول خدا(ص) انسان را از پول حاصل از از خرید و فروش سگ برای کاری غیر از نگهبانی، شکار و یا کاری مانند یابنده مواد مخدر، (مهریه)پول دادن به زنان بدکاره در ازای استفاده از آنان و انجام فعل حرام و پول حاصل از رمالی و فالگیری منع کرده است.


آخرین کتاب ها