انقلاب امام راحل نهضتی بر پایه اسلام و پشتوانه عظیم مردم است
1398/11/14
امام جمعه کامیاران
انقلاب امام راحل نهضتی بر پایه اسلام و پشتوانه عظیم مردم است
امام جمعه کامیاران گفت: انقلاب امام راحل نهضتی بر پایه اسلام و پشتوانه عظیم مردم است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا توفیق قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کامیاران با اشاره به ایام سوگواری حضرت فاطمه(س) اظهار کرد:  ایام حزن و اندوه سوگواری بزرگ بانوی اسلام  حضرت فاطمه (س) جگر گوشه حضرت محمد المصطفی (ص)  را به تمام مسلمانان جهان تسلیت عرض می‌کنم  و امیدوارم که همه ما از پیروان واقعی اهل بیت رسول‌الله(ص) باشیم.
وی با تبریک آغاز 12بهمن ماه سالروز ورود امام راحل(ره)  به وطن اسلامی را به مردم غیور ایران اسلامی، گفت: 41 سال پیش در چنین ایامی با گسترش  قیام مردم ایران  و خروج شاه از ایران ، شاپور بختیار تنها امید رژیم پهلوی و سردمداران غربی این رژیم به عنوان نخست وزیر  باقی ماند.
وی تصریح کرد:‌ تظاهرات مردم هر روز پرشورتر و باشعار استقلال آزادی  جمهوری اسلامی برگزار می‌شد و انقلاب بر پایه اسلام به عنوان اصلی‌ترین خواسته مردم در نهضت امام خمینی(ره) مطرح شد.
وی عنوان کرد: امام (ره) شرط ورود خود را به کشور خروج شاه اعلام کرد و فرمود تا شاه باشد بازنخواهم گشت شاه باید کشور را ترک کند.
وی اذعان کرد: با خروج شاه در26 دیماه 57 امام(ره) تصمیم به بازگشت وطن گرفت امام درسیزدهم آبان 42 تا دوازدهم بهمن 57 درتبعید بودند.
وی عنوان کرد: امام راحل در سال 42 به عراق تبعید شد و بعد درکشور فرانسه در روستای بنام نوفل لوشاتو دوران تبعیت خود را سپری کرد.
وی با بیان اینکه نهضت امام به قلب تپنده انقلاب تبدیل شد، اضافه کرد: وقتیکه امام (ره) به ترکیه تبعید شدند شاه وآمریکا پیش‌بینی نکرده بودند که روزی پیروزمندانه به وطن باز می‌گردد و رژیم شاهنشاهی را ساقط می‌کند.
وی اضافه کرد: امام در پیامی کوتاه خطاب به خبرگزاری‌های جهان اعلام کرد که خروج شاه از ایران اولین مرحله پایان سلطنت رژیم پهلوی است که بعد از مبارزه قهرمانانه ملت ایران  صورت می‌پذیرد.
وی در ادامه با اشاره به وقوع سیل ویرانگر در جنوب و جنوب شرق کشور خصوصا استان سیستان و بلو چستان و بی‌خانمان شدن تعدادی از هموطنان اظهار کرد: پایگاهای مردمی برای جمع‌آوری کمک برای سیلزدگان توسط جمعیت هلال احمر راه اندازی شده که امیدوارم مردم  خیر در این امر خیر شرکت کنند.
وی در ادامه با اشاره به خصوصیات یک مربی خوب و موفق عنوان کرد: چند ویژگی و خصوصین اساسی وجود دارد که هر وقت یک مربی خود را به این صفات ملبس می‌کند مسلما درکار تربیتی موفق خواهد بود.
وی عنوان کرد: یکی از خصوصیات مربیان موفق حلم و وقار است، هرکس این دو خصلت را در خود ایجاد و تقویت کند خدای متعال او را دوست دارد.
وی مدارا کردن از دیگر خصلت‌های مربیان موفق بیان کرد و گفت:‌ باید با شاگردان و مردم و افراد زیر مجموعه خود نرم خو باشیم و از به زبان آوردن سخن زشت پرهیز کنیم.
وی اذعان کرد: رسول الله(ص) فرمود خدای متعال مهربان است و مهربانان را دوست دارد.
وی تصریح کرد: یکی از صحابه بنام جریر بن عبدالله می‌فرماید از پیامبر(ص) شنیدم که فرمود کسی که خود را از نرم خوی محروم کند از تمام چیزها بی‌نصیب است.
وی در پایان گفت:‌ پیامبر (ص) به همسر خود فرمود: ای عایشه!  مهربان و خیرخواه باش چون خدای متعال به هر خانواده که بخواهد خیری بدهد آن را مهربان ونرم خو می‌کند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها