شناسایی نیاز ها و مدیریت مناسب زمینه‌ساز رفع مشکلات جامعه است/ضرورت ایجاد اشتغال برای جوانان
1398/11/14
امام جمعه دیواندره
شناسایی نیاز ها و مدیریت مناسب زمینه‌ساز رفع مشکلات جامعه است/ضرورت ایجاد اشتغال برای جوانان
امام جمعه دیواندره با تاکید براینکه نیاز های افراد جامعه باید شناسایی و با مدیریت مناسب برای رفع این مشکلات چاره اندیشی شود، گفت: مسئولان باید به فکر ایجاد اشتغال برای جوانان باشند و در این مسیر راهکارهای مناسب را اتخاذ نمایند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا مرادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره اظهار کرد:‌مقام معظم رهبری از شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک مکتب و یک مدرسه درس آموزی یاد کردند.
امام جمعه دیواندره تصریح کرد: مردم ایران و حتی آزادی خواهان دنیا با برگزاری مراسمات عزاداری بعد از شهادت شهید سلیمانی ارادت قلبی خود را به این سردار سپاه اسلام نشان دادند.
وی به نزدیک شدن به انتخابات مجلس و ضرورت مشارکت آحاد مردم در این انتخابات گریزی زد و گفت:‌ عمر تمام مسئولیت‌ها کوتاه است انسان باید به نحوی در این عرصه انجام وظیفه کند که تاثیرات مثبت بر زندگی جامعه پیرامون خود بگذارد.
وی تصریح کرد: مجلس در رأس همه ارگان ها قرار دارد و در حقیقت چکیده و عصاره ملت است از این رو از اهمیت زیادی برخوردار است.
 وی ساده زیستی و توجه به مشکلات مردم را از مهم‌ترین مولفه‌ها برای نمایندگان دانست و گفت: نماینده مجلس به عنوان وکیل مردم باید ساده زیست باشد تا بتواند درد مردم را بیشتر درک و در راستای رفع مشکلات با تصمیم‌گیری و نظارت مناسب بیشترین خروجی را داشته باشد.
امام جمعه دیواندره گفت: مهمترین وظیفه یک نماینده قانون‌گذاری است، نماینده مجلس اغراض شخصی را باید کنار بگذارند، مجلس نباید مجلس اختلاف باشد .
وی با بیان اینکه وحدت رویه در مجلس زمینه را برای دفاع از ارزش ها و خدمت به تمامیت ارضی و بهبود وضعیت معیشت مردم فراهم می‌سازد، گفت: رسیدگی به حال مستضعفین باید در اولویت برنامه‌های مجلس باشد و در سطح کلان تصمیم‌گیری شود.
 وی با اشاره به اینکه برخی مشکلات با صرف هزینه‌های کم قابل حل است، گفت: مشکل بیکاری یک جوان پر انرژی انقلابی که صدها امید برای آینده دارد با دادن  یک بسته معیشتی حل نمی‌شود.
وی با تاکید براینکه نیاز های افراد جامعه باید شناسایی و با مدیریت مناسب برای رفع این مشکلات چاره اندیشی شود، گفت: مسئولان باید به فکر ایجاد اشتغال برای جوانان باشند و در این مسیر راهکارهای مناسب را اتخاذ نمایند.
به گفته امام جمعه دیواندره ، مجلس خانه ملت و محل امید مستضعفین است از این رو باید در خدمت مردم باشد و نسبت به حل مشکلات و مسائل موجود در سطح اختیارات قانونی گام بردارد.
وی با بیان اینکه وقتی مقام معظم رهبری می‌فرمایند« عرق شرم یک جوان بیکار را در جبین خود احساس می‌کنم باید نمایندگان ما این حس را داشته باشند» گفت:  اگر نمایندگانی با چنین روحیاتی وارد مجلس بشوند قطعاً درد آشنای مردم و به نفع جامعه حرکت خواهند کرد.
امام جمعه دیواندره در ادامه به غیبت و تاثیرات منفی آن اشاره کرد و گفت: باید عیب دیگران را بپوشانیم اگر کسی را دیدید که دچار اشتباه شده است او را راهنمایی کنید حق نداری آبرویش را ببرید.
وی گفت: امت حضرت رسول (ص) دو کار زیبا را انجام می دهند که یکی از آنها امر به معروف و دیگری نهی از منکر است.
امام جمعه دیواندره تصریح کرد: پیامبر(ص) می‌فرماید : نشستن در مسجد به انتظار نماز جماعت عبادت است البته تا زمانیکه گناه از نمازگزار سر نزند.
 وی خاطرنشان کرد: پیامبر (ص) می فرماید« خوش به حال کسی که عیب خود را می‌بیند و به عیب خود سرگرم است عیب دیگران را نمی‌بیند پیامبر(ص) هیچگاه اجازه نداده است که کسی در مجلس وی غیبت کند.
امام جمعه دیواندره گفت: از پیامبر مکرم اسلام نقل است که فرمودند« غیبت موجب آسیب‌زدگی بزرگ اجتماعی و فساد در ایمان و اخلاق انسان می‌شود.
ماموستا مرادی عنوان کرد: اغلب فسادهای در جوامع بشری از غیبت آغاز می‌شود.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها