دین اسلام بر اساس وعده الهی در جهان حاکم خواهد شد
1398/11/19
امام جمعه بوئین بانه:
دین اسلام بر اساس وعده الهی در جهان حاکم خواهد شد
امام جمعه بوین بانه با بیان اینکه براساس وعده الهی دین اسلام بر جهان حاکم خواهد شد، گفت: با کشتن و زندانی کردند و رنج رساندن به مسلمانان نور دین خاموش نخواهد شد.
ه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا عبدالرحمن صالحزاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بوئین بانه  با بیان اینکه خدای بزرگ دنیا را برای کسب عمل صالح و ساختن قیامت سعادتمند قرار داده است،

اظهار کرد: بدست آوردن پاداش و رسیدن به بهشت و رسیدن به آنچه خدا به آن وعده داده بسته به رفتار و کردار انسان‌ها است.

امام جمعه بوئین بانه تصریح کرد: خداوند هرگز دنیا را برای سختی، عذاب و عقاب و رسیدن به نتیجه عمل و کردار انسان قرار نداده است.

وی خاطرنشان کرد: اما در برخی موارد ظلم و گناه و در رفتن از مرز الهی از اندازه خارج است و با این حال بعد از هشدار و دادن پیام و مهلت دادن به بازگشت در صورت اینکه از گناه بازنگشت خداوند افرادی را مورد عذاب خود در دنیال قرار می‌دهد.

امام جمعه بوئین بانه گفت: فراموش نکنیم خدایی که مقلب قلوب و مقدر مقدرات است خودش قانون زندگی بشر را تعیین کرده است و براساس قانون و برنامه‌ای که برای انسان‌ها فرستاده قوم و امت‌های مختلف را مورد عذاب قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه خداوند قومی را که بعد از فرستادن برنامه و قانون و پیامبر برای نشان دادن سراط مستقیم از گناه دوری نمی‌کنند به غذاب گرفتار می‌کند، خاطرنشان کرد: قوانین و مقررات برای رنج جوامع نیست، قوانین موجب ایجاد نظم و جلوگیری از هرج و مرج و آسیب‌های مختلف در جوامع می‌شود.

وی عنوان کرد: برخی‌ها با بی توجهی به این قوانین و مقررات برای جامعه ایجاد رنج و ناامنی می‌کنند و بستر هرج و مرج و آسیب‌های اجتماعی را فراهم می‌سازد.

امام جمعه بوئین بانه گفت: خداوند در قرآن می فرماید ما برای کسانی که برای مردم ایجاد رنج و یه جامعه آسیب می‌رسانند انتقام خواهد گرفت.

ماموستا صالحزاده با بیان اینکه خداوند در ۱۷ جای قرآن در مورد انتقام از کسانی که موجب رنج و مشکل برای دیگران می‌شوند نام برده است، اضافه کرد: تجاوز به دیگران دشمنی در حق خداوند عرض و آسمان است و خداوند وعده انتقام سخت را بر آنها نازل می‌کنند.

وی تصریح کرد: خداوند غذاب سخت خود را بر کسانی که کفر پیشه و ارزش‌های دینی و اعتقادی را نادیده می‌گیرند و حق را ناحق می‌کنند عذاب سخت نازل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه براساس وعده الهی دین اسلام بر جهان حاکم خواهد شد، گفت: با کشتن و زندانی کردند و رنج رساندن به مسلمانان نور دین خاموش نخواهد شد.

وی اظهار کرد: هرکس به اندازه خودبزرگ بین باشد خداوند با کوچکترین چیزها او را نابود کرده است.

وی با اشاره به اینکه نمرود ادعای خداوندی می‌کرد و ابراهیم را برد به آتش بکشد، لشکری را فرستاد گفت این لشکر خداوند را از بین می‌برد، گفت: خداوند با پشه او را از بین برد.


آخرین کتاب ها