امنیت و اقتدار در ایران به اوج خودرسیده است/انتخابات تجلی‌گاه مردم‌سالاری دینی در ایران است
1398/11/19
امام جمعه سنندج:
امنیت و اقتدار در ایران به اوج خودرسیده است/انتخابات تجلی‌گاه مردم‌سالاری دینی در ایران است
امام جمعه سنندج گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، امنیت و اقتدار در کشور ایران فراهم است و همه مسئولان باید در راستای رفع مشکلات جامعه به ویژه رفع بیکاری گام بردارند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، با بیان اینکه اتحاد مردم موجب شد که حکومت ۲۵۰۰ ساله ظلم در کشور ریشه‌کن و انقلابی بر پایه اسلام و ارزش‌های دینی تشکیل شود، گفت: انصاف نیست بگوییم در طول چهل سال از پیروزی انقلاب کاری انجام نشده است.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: اگر ملت ایران در برابر دشمن تا دندان مسلح و ۳۳ کشور دنیا با دست خالی ایستاد نشان از عظمت و بزرگی است که به برکت اسلام و انقلاب به دست آورده‌ایم.

وی اضافه کرد: برای نشان دادن اتحاد ملی به تمام جهان باید با یکدلی و یک‌صدایی در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن امسال شرکت کنیم.

ماموستا رستمی حضور حداکثری مردم در انتخابات را ضروری خواند و گفت: باید در این صحنه که تجلی‌گاه مردم‌سالاری دینی در ایران است شرکت کنیم و اتحاد خود را بار دیگر به تصویر بکشیم.

وی تصریح کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی، امنیت و اقتدار در کشور ایران فراهم است و همه مسئولان باید در راستای رفع مشکلات جامعه به ویژه رفع بیکاری گام بردارند.

امام جمعه سنندج در بخش دیگری از سخنانش گفت: اظهار کرد: دانشگاه اسلام تمام انسان‌ها را گرد هم می‌آورد و موجب وحدت، انسجام و یکدلی در بین امت‌ها شده است.

وی به اهمیت سلامت و پاکیزگی از دیدگاه اسلام پرداخت و تصریح کرد: پاکی جسم و روح دو مقوله مهمی است که در آیات قرآن بر آن تاکید فراوان شده است.

وی اضافه کرد: در آیات قرآن آمده که خداوند به زیبایی ظاهری نگاه نمی‌کند بلکه اعمال و کردار شما را می‌بیند و براساس دل و نیت و عمل انسان پاداش و جزای آنها را تعیین می‌کند.

ماموستا رستمی تصریح کرد: دین اسلام به موضوع سلامت و حفظ نظافت توجه خاصی دارد و این موضوع که ۱۴۰۰ سال پیش در قرآن کریم به موضوع قرنطینه برای جلوگیری از بیماری‌های واگیردار به آن اشاره شده است امروز در علم مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: دین اسلام نه تنها به مسائل دینی بلکه برای تمام بخش‌های زندگی انسان‌ها برنامه دارد تا جایکه برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های جسمی و روحی برای مسلمانان برنامه داده است.

امام جمعه سنندج اضافه کرد: خداوند و پیامبر مکرم در مورد بیماری‌های واگیر انسان‌ها را هشدار داده تا جایکه پیامبر می‌فرمائید در جایی که بیماری جزام وجود دارد از آن فرار کنید و این نشان می‌دهد که دین اسلام توجه خاصی به سلامت جامعه دارد.

وی اظهار داشت: امروز نگهداری از حیوانی مانند سگ موجب شده بیماری در بین مردم به وجود بیاید که علاج آن بسیار سخت و حتی در برخی از موارد درمان آن غیرممکن است.

ماموستا رستمی اذعان کرد: اهدای خون از مباحث دیگری است که توسط رسول خدا برآن تاکید شده چون موجب دورشدن بسیاری از بیماری‌ها از انسان می‌شود.


آخرین کتاب ها