معامله قرن طرحی محکوم به شکست است/ قدس حق مسلمانان است
1398/11/20
امام جمعه مریوان
معامله قرن طرحی محکوم به شکست است/ قدس حق مسلمانان است
امام جمعه مریوان گفت: معامله قرن طرحی ضد ارزش‌های اسلامی است که به ازن خدا محکوم به شکست است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان اظهار کرد: امنیت و سلامت و مولفه مهم در توسعه و اقتدار هر جامعه است.
وی خاطرنشان کرد: رعایت بهداشت برای حفظ سلامتی از اوجب واجبات است و در ایات متعدد قرآن به آن دسور داده شده است.
وی با بیان اینکه انسان در برابر سلامت دیگران هم مسئولیت دارد، گفت:‌ اگر می‌دانیم مبتلا به بیماری واگیردار هستیم باید خود را حصر کنیم.
وی اذعان کرد: از رسول خدا(ص) نقل است که فرمودند «به جایی که طاعون در آنجا شایع است وارده نشوید و اگر آنجا هستید از آن منطقه خارج نشوید».
ماموستا شیرزادی در ادامه با تبریک ایام‌الله دهه فجر افزود: در ایام‌الله دهه مبارک فجر لازم است از کسانی یاد کنیم که با خون پاکشان ظلم و ستم را ریشه کن و برگهای تاریخ را رنگین کردند.
وی اذعان کرد: هر زمان ظلم و ستم به اوج رسید خداوند بر سر آن بلا نازل می‌کند زیرا طبق نظر علما، دولت داری با کفر امکان دارد اما با ظلم خیر!
امام جمعه مریوان اظهار کرد: همه چیز در باریکی قطع اما ظلم در اوج قطع می‌شود و خداوند از همان عبدان و خانواده بلایی بر سر ظالم نازل می‌کند.
ماموستا شیرزادی با بیان اینکه ملت ایران یکصدا خواستار انحلال حکومت پهلوی و تشکیل حکومتی اسلامی با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی بودند، عنوان کرد: امام امت با این شعار خط مشی آینده را ترسیم فرمود.
وی از وحدت به عنوان رمز پیروزی انقلاب و تثبیت و رسیدن آن به اوج و بالندگی نام برد و گفت:نباید اجازه دهیم دشمنان بین صفوف به هم پیوسته ما اختلاف و تفرقه ایجاد کنند.
وی عنوان کرد: این انقلاب در سایه ایثار و از خودگذشتگی ملت ایران بدست آمده و به اینجا رسیده است امروز در اوج بالندگی هستیم وابستگی به دشمنان برای ما معنی ندارد.
وی تصریح کرد: انقلاب ما در کنار مولفه مهم وحدت برای رسیدن به این نقطه چند اصل مهم دارد.
توکل بر خداوند متعال، رهبری امام(ره) و حضور همیشه در عرصه و شجاعانه مردم از مهم‌ترین دلایل پیروزی انقلاب است، گفت: این مولفه‌ها بیش از 41 سال است با وجود تمام هجمه‌های دشمنان موجب رشد و شکوفایی نظام شده است.
امام جمعه مریوان در ادامه به توطئه آمریکایی- صهیونیستی موسوم به معامله قرن یا معامله سازش اشاره کرد و افزود: این را بدانیم که مبنای حرام بودن ظلم در قرآن، حدیث، خبر و اثر وجود دارد.
ماموستا شیرزادی اظهار کرد: خداوند در حدیثی قدسی فرموده‌اند:« ای عبدان من! من ظلم را بر نفس خود حرام نموده و میان شما نیز ظلم را حرام، پس ظلم نکنید»
 خطیب نماز جمعه ادامه داد: ظلم سه مرتبه است اول ظلمی که خداوند آن را نخواهد بخشید و آن شرک است.
وی با بیان اینکه خداوند متعال ممکن است هر گناهی را عفو، اما از شرک نمی‌گذرد، اظهار کرد:  دومین ظلم، ظلمی است که خداوند بدون عقوبت از آن نمی‌گذرد.
 وی حق‌الناس را از دیگر مباحث مهم مورد توجه از دیدگاه دین اسلام بیان کرد و گفت:  این حق مظلوم را حتی اگر دادگاه و دادستانی نباشد، خداوند از ظالم می‌ستاند و  در قیامت گم نمی‌شود.
 وی با اشاره به اینکه توبه بر هر انسان بالغ، عاقل و مکلف واجب است و نباید توبه را عقب انداخت، تصریح کرد: طبق حدیث رسول خدا(ص)، خداوند به ظالم مهلت خواهد داد تا که آیا توبه نموده و از ظلم دست بردارد و یا همچنان به ظلم خویش ادامه می‌دهد.
ماموستا شیرزادی در ادامه با تحلیل هدف آمریکایی از طرح موسوم به معامله قرن اذعان کرد: طراحان این طرح نتانیاهو، ترامپ، پنتاگون و امثالهم هستند که همه آنها مشرک بوده و تنها هدفشان دستیابی به اهداف ضد اسلامی خودشان است.
وی اضافه کرد: استکبار چندین دهه است که به مسلمان در فلسطین ظلم می‌کنند و امروز با طرح معامله قرن خود را قهرمان پایان دادن به این وضعیت معرفی کند.
امام جمعه مریوان گفت: طرح معامله قرن سه راه پیش روی فلسطینیان قرار داده یا باید قبول کنند که مانند مستعمره‌ای در دست اسرائیل باشند یا وضوع به همین منوال ادامه و زیر چکمه یهود بوده و یا باید سرزمینشان را رها کنند.
ماموستا شیرزادی تصریح کرد: همین مشرکان با همکاری برخی دول همچون عربستان طرحی را تدوین کرده و می‌خواهد با اجرای آن پس از سالها مشرکان به امکان مقدس چون مسجد الحرام و بیت المقدس راه یابند.

وی با تاکید براینکه قدس حق همه مسلمانان است، عنوان کرد: از زمان حضرت سلیمان تا 16 ماه پس از هجرت در مدینه، مومنان رو به قدس نماز می‌خواندند و مرده رو به آنجا دفن شده است.
ماموستا شیرزادی ادامه داد: طرح راه یافتن مشرکان و ملحدان به بیت‌الله صراحتاً مخالف دستورقرآن است و از زمانی که رسول خدا(ص) نسبت به مشرکان در سال نهم هجری اعلام برائت نمود دیگر هیچ کافر و ملحدی نتواسته است وارد بیت‌الله شود.
انتهای پیام/


آخرین کتاب ها