استکبار جهانی یک فتنه مادرزاد است/سکوت در برابر وضعیت امروز جهان جایز نیست
1398/11/21
استاد حوزه و دانشگاه
استکبار جهانی یک فتنه مادرزاد است/سکوت در برابر وضعیت امروز جهان جایز نیست
استاد حوزه و دانشگاه گفت: استکبار جهانی یک فتنه مادرزاد است و اگر کسی بصیرت نداشته باشد فریب این فتنه را می‌خورد.
محمد صادقی در جلسه بررسی چالش‌های پیش‌روی امت اسلامی که با حضور علما و روحانیون در سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد:‌ انقلاب‌های دیگر، منکری را ساقط و منکر دیگری را جایگزین کردند، اما انقلاب اسلامی منکری را زدود و معروفی را برقرار کرد.
وی خاطرنشان کرد: هیچ انقلابی جز ایران نمی‌تواند ادعا کند که اسلام ناب و دین خالص را صددرصد به عنوان همه برنامه‌های خود اعلام کرده است.
صادقی افزود: براساس قوانین دین اسلام، هرچیزی که غیراسلام است خلاف قانون و هرچیز براساس دستور اسلام است اجرا می‌شود و قانون ایران مطابق با این قانون اسلامی است.
وی اذعان کرد: انقلاب ما تنها انقلابی است که رهبرش نه تنها به مستکبران عالم تکیه نکرد بلکه از همان روز اول اعلام کرد که آمریکا بدتر از شوروی و شوروی بدتر از آمریکاست.
این استاد حوزه ودانشگاه تصریح کرد: نمونه دیگری همچون انقلاب اسلامی در جهان وجود ندارد.
عمق بصیرت عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی بود
وی خاطرنشان کرد: عامل اصلی انقلاب ویتنام تظاهرات بزرگی بود که بر ضد ادامه جنگ اتفاق افتاد اما اوایل سال 57 نهضت انقلاب چشم‌اندازی جز کسانی با دید غیبی و بصیرتی نداشت و همین ندا و دید غیبی بود که ملت را در برابر حکومت ظلم متحد کرد و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.
صادقی اضافه کرد: برای اینکه عظمت و شکوه انقلاب را ببیند به امام(ره) نگاه کنید که در کشور هیچ ماوایی نداشت و حتی ساواک حکم داشت هرجا دید ترور کند اما با آن ندای مسیحایی و با پشتوانه عظیم مردمی انقلاب را پایه‌گذاری کرد که در کنار عظمت و عزت برای ملت ایران، زمینه بیداری و انقلاب‌های دیگر را در سایر ممالک فراهم کرده است.
وی با عنوان اینکه انقلاب اسلامی ما چیزی جز امر به معروف و نهی از منکر نیست، اضافه کرد: مومنی که نهی از منکر در برنامه‌اش وجود ندارد مومن بی‌دین است.
به گفته وی، هر عدلی معروف و هر حقی معروف است؛ اما یک حق است که کلکسیون حق‌هاست و آن حاکم شدن حکومت دینی است.
قیام برای اقامه حکومت عدل مصادق واقعی امر به معروف است
وی افزود: مصداق اهم و مصادق امر به معروف قیام برای اقامه حکومت عدل است و این مهم محور رسالت همه رسولان الهی است.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه هر ظلمی منکر است؛ اما جامع منکرات حکومت جور است، اظهار داشت: حکومت‌هایی که ضد احکام خدا و یا معطل احکام خدا هستند، عین مصداق منکر جامع هستند.
صادقی خاطرنشان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابوالمهدی و شهدای گمنام همه و همه در راه اعتلای اسلام و تحقق امر به معروف و مقابله با منکرات قیام و به شهادت رسیدند.
وی اذعان کرد: ما در مقابل چالش‌های بزرگی در دنیا هستیم، از زمانی که شیطان خبیث صهیونیست را در پشت امت اسلام فرو کرد، اتحاد شوروی را به رسمیت شناخت و آمریکا حمایت همه جانبه را به عهده گرفت، در هیچ زمانی مانند امروز به ذبح فلسطین اقدام نکرده و الان می‌خواهد معامله قرن اجرا کند.
وی تصریح کرد: هنوز با چالش جریان تفرقه گر گاهی به اسم سنی و گاه به اسم شیعه مواجه هستیم و آمریکا تازه مزه اینها را چشیده و ارزش اینها را فهمیده است.
وی خاطرنشان کرد: این دو سه قرن تجربه‌ای که استکبار جهانی در رابطه با وهابیت دارد آنها را از جنگ مستقیم بی‌نیاز کرده و انرژی‌های همه را صرف خود کرده است.
صادقی ادامه داد: جریان وهابیت از چالش‌های گذشته، امروز و آینده است، جریانی که گاهی به شکل شیعه و گاه به شکل سنی در می‌آیند و مهم‌ترین هدفشان ضربه‌زدن به اسلام است.
به گفته وی، استکبار جهانی فتنه مادرزاد به دنیا آمده است و اگر کسی بصیرت نداشته باشد فریب این فتنه را می‌خورد.
وی گفت: شیعه‌نمای آمریکایی و انگلیسی ضد شیعه‌ و سنی‌نمای وهابی و داعش ضد سنی‌ از هر دشمنی بدتر است.
سکوت در برابر وضعیت امروز در جهان جایز نیست
این استاد حوزه و دانشگاه  اضافه کرد: در شرایط کنونی که هجمه‌ها به سمت اسلام است دیگر سکوت جایز نیست و خیر در کم صحبت کردن نیست بلکه اینجا جای نهی از کتمان حق است.
صادقی گفت: دشمن داعش را ایجاد کرد که ما سرگرم شویم و در اوج خیمه شب‌بازی آل سعود، رهبر معظم انقلاب حکیمانه فرمودند که دشمن اصلی ما آمریکا است و دشمن درجه دوم با فاصله زیاد انگلیسی‌ها هستند، آل سعود اصلا عددی نیست.
وی تصریح کرد: در کنار پرداختن به دم و دنباله‌های استکبار و استعمار اصل یادمان نرود، اصل  فلسطین نباید به حاشیه ذهن ما برود.
انتهای پیام

آخرین کتاب ها