اصل بی‌طرفی و رعایت قانون ملاک برگزاری انتخابات باشد/ مردم، سرمایه اصلی نظام هستند
1398/11/21
معاون سیاسی استاندار و دبیر ستاد انتخابات کردستان
اصل بی‌طرفی و رعایت قانون ملاک برگزاری انتخابات باشد/ مردم، سرمایه اصلی نظام هستند
معاون سیاسی استاندار و دبیر ستاد انتخابات کردستان با تاکید بر فراهم کردن فضای خوب برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات گفت: اصل بی‌طرفی و رعایت قانون ملاک برگزاری انتخابات باشد
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، حسین خوش‌اقبال در نشست با هیأت‌های چندگانه انتخابات و ستاد انتخابات شهرستان سقز با بیان اینکه انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل و پشتوانه مردمی به پیروزی رسید، اظهار داشت: مردم سرمایه و مولفه اصلی نظام جمهوری اسلامی هستند.
وی خاطرنشان کرد: توطئه‌های متعددی برای انقلاب اسلامی از سوی دشمنان به ویژه بعد از خروج آمریکا از برجام، طراحی و تدارک دیده شد، اما ملت بصیر ایران تمام این توطئه‌ها را با مقاومت، استقامت و هوشیاری خنثی کردند.
انقلاب اسلامی وابسته به جریان و گروه خاصی نیست
وی با تاکید براینکه انقلاب اسلامی وابسته به جریان و گروه خاصی نیست، تاکید کرد: با وجود گلامندی مردم به خاطر وجود برخی مشکلات، آنان همچنان نظام را همراهی می کنند و به امام، رهبری و نظام عشق می‌ورزند.
خوش اقبال با بیان اینکه 41 سال را با افتخار و اقتدار پشت سرگذاشتیم، بیان کرد: مسئولان به برکت انقلاب اسلامی امروز محل رجوع هستند و باید روسای ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید با عمل به گفته‌ها و وعده‌ها، صداقت و اخلاق در کار، برخورد مسئولانه، دوری کردن از تنگ نظری و بالابردن روحیه نقدپذیری و مردم داری زمینه رفع مشکلات و رضایتمندی هرچه بیشتر مردم را فراهم سازند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: ترور ناجوانمردانه مردی از تبار نیکان الگوی صداقت و اخلاق، حاج قاسم سلیمانی که آبرویی برای مسلمانان در مقابل تکفیری‌ها و کسانی بود که به نام دین می خواستند به اسلام ضربه بزنند لطمه بزرگی به کشور ایران زد، اما حضور میلیونی مردم در تشییع جنازه شهید سردار، کشور و انقلاب ایران را در برابر تمام توطئه‌های دشمنان بیمه کرد.
دبیر ستاد انتخابات کردستان ادامه داد: سردار سلیمانی در زمان حیات و شهادت محور اتحاد مردم هستند تا جایکه بر اساس نظرسنجی‌ها، مشارکت مردم در انتخابت 21 درصد افزایش نشان می‌دهد.
وی خطاب به برگزار کنندگان انتخاب گفت: عدم جانبداری، اجرای قانون، فراهم کردن فضای خوب برای مشارکت حداکثری باید اولویت تک‌تک مجریان انتخابات باشد.
وی با بیان اینکه به امید خدا 22 بهمن تماشایی و باشکوهی را در سطح کشور و استان مرزی کردستان خواهیم داشت، اضافه کرد: حضور گسترده در راهپیمایی و مشارکت حداکثری در انتخابات، دشمنان ایران را مایوس و دوستان را شاد خواهند شد.
اصل بی‌طرفی و رعایت قانون ملاک برگزاری انتخابات باشد
رئیس ستاد انتخابات و فرماندار ویژه شهرستان سقز هم در این جلسه اظهار کرد: بی‌طرفی، رعایت قانون و حفاظت از آرای مردم سه اصل اساسی برای برگزاری انتخابات سالم است که مجموعه ستاد اجرایی برگزار انتخابات در این شهرستان برآن پایبند و متعهد هستند.
کامیل کریمیان، گزارشی از روند فرایند برگزاری انتخابات شهرستان سقز داد و اعلام کرد:بر اساس آخرین اعلام هیأت نظارت 11 کاندیدا تاکنون در صحنه حضور دارند.
وی اظهار داشت: با توجه به گستردگی و وسعت شهرستان 220 شعبه اخذ رأی و  یک‌هزار و 844 نفر عوامل اجرایی برای جمع‌آوری آرای مردم در نظر گرفته شده است.
وی به تشریح اقدامات انجام شده برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه در شهرستان سقز اشاره و بیان کرد: برگزاری جلسه‌های ستاد انتخابات، هیأت‌های چندگانه، جلسه‌های توجیهی با داوطلبان، نمایندگان فرماندار، تشکیل کارگروه فضای مجازی، شورای پیشگیری از وقوع جرم، نشست‌های متعدد بسترسازی انتخابات و  برگزاری مانورهای متعدد انتخابات و کسب رتبه اول استانی در مانور انتخاباتی از جمله این موارد بوده است.
در ادامه نمایندگان هیأت‌های چندگانه، اعضای ستاد انتخابات و بخشدارا به ایراد سخن پرداختند.

آخرین کتاب ها