شرکت در انتخابات واجب عینی و تکلیف شرعی است
1398/12/1
مجلس قوی/ ایران قوی
شرکت در انتخابات واجب عینی و تکلیف شرعی است
علمای اهل سنت کردستان: شرکت در انتخابات واجب عینی و تکلیف شرعی است امامان جمعه و علمای اهل سنت کردستان ضمن دعوت از مردم برای حضور حداکثری و دشمن شکن در پای صندوق‌های اخذ رأی، شرکت در انتخابات را واجب عینی و تکلیف شرعی می‌دانند.
علمای اهل سنت کردستان: شرکت در انتخابات واجب عینی و تکلیف شرعی است

امامان جمعه و علمای اهل سنت کردستان ضمن دعوت از مردم برای حضور حداکثری و دشمن شکن در پای صندوق‌های اخذ رأی، شرکت در انتخابات را واجب عینی و تکلیف شرعی می‌دانند.

علمای اهل سنت کردستان: شرکت در انتخابات واجب عینی و تکلیف شرعی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین،  در کشور‌های حامی دموکراسی و مردم‌سالاری سرنوشت و آینده کشور از طریق خود مردم با برگزاری انتخابات‌های مختلف تعیین می‌شود.

مردم در یک فرآیند تصمیم‌گیری برای اداره بخشی از امور عمومی خود، شخص یا اشخاصی را انتخاب و بر کرسی ریاست‌جمهوری، نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری و نمایندگی مردم در مجلس، نماینده شورای شهر و غیره قرار می‌دهند.

نخستین حضور مردم در تعیین سرنوشت خود با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 و آری گفتن 98 درصدی آنان در سال 58 به «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» در کشور رقم خورد و این آغازی شد بر برگزاری بیش از 40 مورد انتخابات در ایران اسلامیمان که همواره با مشارکت بالای 50 درصدی مردم همراه بوده است.

تاکیدهای مکرر امام راحل و مقام معظم رهبری از آغاز حکومت جمهوری اسلامی در ایران در بحث انتخابات، و از طرفی ولایتمداری مردم باعث شده است که انتخابات هر دوره نسبت به دوره پیش از آن شور و شوق بیشتری از سوی مردم داشته باشد و این موضوع در کنار بالا بردن وزن همراهی و همبستگی ناگسستنی ملت از نظام موجب خشم و ناامیدی هرچه بیشتر دشمنان در رسیدن به اهداف شومشان علیه این نظام الهی شده است.

مردم با این حضور همیشه در عرصه به دشمنان ثابت کرده‌اند که نظام و ملت از هم ناگسستنی هستند و حراست از آرمان‌های امام و شهدا در ریشه وجودشان تنیده و جداناپذیر است.

فردا روز سرنوشت‌ساز دیگر در ایران اسلامی رقم خواهد خورد روزی که اراده ملی به ندای رهبر فرزانه انقلاب لبیک خواهد گفت و با حضور پرشورشان پای شعبات اخذ رای در سراسر کشور جهان شاهد حضور حداکثری و دشمن شکن ملتی فهیم و بصیر خواهد بود که با تمام مشکلات و سختی‌ها همچنان پای آرمان‌های امام(ره) و انقلاب باقی ماند و ملاک حرکتشان کلام رهبر معظم انقلاب است.

با توجه به آنچه پیشتر بیان شد انتخابات از نگاه دین مبین اسلام مورد تاکید قرار دارد و همواره علمای دینی در سراسر کشور به ویژه در سرزمین مسجد و مناره مردم را برای حضور حداکثری و دشمن شکن در این عرصه تشویق و ترغیب کرده‌اند. این مهم تا جایی اهمیت دارد که برخی از مراجع تقلید حضور در پای صندوق‌های رأی را واجب عینی دانسته‌اند و مقلدان خود را مکلف به حضور در انتخابات کرده‌اند.

عرصه سیاسی و اجتماعی انتخابات براساس آنچه در بیانات علمای دینی عنوان می‌شود، مانند سایر مسائلی که مردم با آن سر و کار دارند دارای احکام فقهی و شرعی خاصی است که همواره مورد تاکید علما و ماموستایان دینی در استان کردستان بوده است.

مردم فردا یکپارچه در شعبات اخذ رای حضور پیدا می‌کنند

خطیب جمعه اهل سنت شهرستان قروه اظهار کرد: افرادی که به عنوان کاندید در انتخابات پیش‌رو شرکت نموده‌اند همگی افرادی با اخلاق و شایسته هستند و مردم باید دقت نظر داشته باشند کاندیدای اصلح و در تراز انقلاب را از میان آنها انتخاب و راهی مجلس کنند.

ماموستا هاشم نوری ضمن دعوت به حضوری حداکثری مردم در انتخابات اذعان کرد: مردم با مشارکت بالای خود در انتخابات نقشه‌های دشمنان نظام را نقش بر آب می‌کنند.

وی با تاکید براینکه حضور دشمن شکن مردم در عرصه‌های مختلف همواره موجب یاس و ناامید دشمنان شده است، گفت: مردم فردا نیز با مشارکت بالای خود در انتخابات موجب یأس و نا امیدی بدخواهان نظام خواهند شد.

امام جمعه اهل سنت قروه تصریح کرد: انتخابات پیش‌رو با توجه به شرایط ایران در جهان به ویژه بعد از اتفاقات اخیر بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است هرچه مشارکت مردم بالاتر باشد دشمن را بیشتر مجبور به عقب‌نشینی و ناامیدی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه دموکراسی دینی و مردم‌سالاری دینی بنا نهاده و برگزاری این انتخابات‌ها نیز در راستای ایجاد فرصت برای مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌های کشور است.

ماموستا نوری افزود: مردم ایران ثابت کرده‌اند که همیشه پای کار هستند و قطعا فردا هم همه یکپارچه در شعبات اخذ رای حضور پیدا می‌کنند و به امید خدا نمایندگان در خور شان نظام و ملت را راهی مجلس خواهند کرد.

وی گفت: مردم با حضور در این عرصه سیاسی مهم در گام نخست به نظام اری و بعد نماینده منتخب خود را انتخاب می‌کنند و قطعا هرچه میزان ارای مردم در انتخابات بیشتر باشد به همان میزان موجب ناامیدی و یاس دشمنان خواهد شد.

مشارکت بالای مردم از زمینه‌های قوی‌‌شدن ایران است 

لقمان محمدیان امام جمعه اهل سنت بیجار هم اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم خطاب به انسان‌ها می‌فرماید «سرنوشت هیچ قومی را تغییر نخواهم داد مگر با تلاش و اقدامات خودشان».

ماموستا محمدیان اذعان کرد: بر این اساس تلاش در راستای تغییر سرنوشت وظیفه شرعی و تکلیف دینی بر عهده تک‌تک انسان‌ها بوده و باید در این مسیر کوتاهی نکنند.

وی افزود: حضور پرشور مردم در صحنه‌های اسلامی موجب غیظ دشمن می‌شود و آنان را سست می‌کند.

امام جمعه اهل سنت بیجار با تاکید براینکه مشارکت بالای مردم در انتخابات پیشرو قدرت اسلام را به رخ دشمنان می‌کشد، اذعان کرد: واجب است همه و همه در پای صندوق‌های رأی پرشور و دشمن‌شکن حضور پیدا کنیم.

ماموستا محمدیان افزود: مقام معظم رهبری حفظ امنیت را در گرو حضور همه جانبه مردم در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی آحاد مردم می‌دانند   که بارها برا تأکید فرموده‌اند.

وی با بیان اینکه شرکت در انتخابات واجب شرعی است،اضافه کرد: همه واجدین شرایط باید پای صندوق‌های رأی حضور به هم رسانند و ضمن افزودن برگ زرین دیگری بر افتخارات این ملت موجب ناامیدی دشمنان را فراهم سازیم.

امام جمعه اهل سنت بیجار با تاکید براینکه ملت ایران با وجود تمام مشکلات و توطئه‌های جهان کفر  امسال بارها دشمنان را ذلیل کرده‌اند، اذعان کرد: اینبار نیز با انتخاب افراد توانمند و مومن و انقلابی مجلس قوی تشکیل خواهیم داد و به فرمایش مقام معظم رهبری رو به قوی شدن قدمی محکم دیگر بر خواهیم داشت.

شرکت در انتخابات واجب عینی و تکلیف شرعی است

ماموستا محمدامین راستی ضمن دعوت به حضور حداکثری مردم در انتخابات اظهار کرد: مشارکت بالای مردم در عرصه انتخابات نقش مهمی در تسریع روند توسعه در استان کردستان خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: اینکه شرکت در انتخابات همواره برای ملت ایران مهم بوده است را می‌توان با گذر بر دوره‌های قبل برگزاری انتخابات‌ها در کشور به خوبی دید مردم همواره در انجام وظایفی که نسبت به انقلاب داشته‌اند با تمام توان عمل کرده و هرگز کوتاهی نکرده‌اند.

به گفته امام جمعه موقت سنندج، حضور گسترده مردم در انتخابات پیام اتحاد و همبستگی مردم ایران اسلامی را به تمام دنیا صادر خواهد کرد و بیانگر ارادت خاص و لبیک این ملت به ندای رهبرمعظم انقلاب است.

وی شرکت در انتخابات را واجب عینی و تکلیف شرعی خواند و افزود: شرکت در انتخابات وظیفه تک‌تک واجدین شرایط شرکت در این عرصه سیاسی است و قطعا مردم حضور حداکثری در انتخابات خواهند داشت.

ماموستا راستی عنوان کرد:‌ مردم ولایت‌مدار و انقلابی ایران با رفتن به پای صندوق‌های رأی دشمنان بار دیگر سیلی محکمی به دشمنان زده و آنان را مایوس و ناامید خواهند کرد.

وی افزود: ملت ایران همواره پای ثابت دفاع از آرمان‌های نظام هستند و با تمام مشکلات و سختی‌ها هیچگاه از این موضع عقب‌نشینی نکرده و همین حضور در صحنه ملت دشمنان را در رسیدن به اهداف شومشان علیه انقلاب ناامید و ناکام کرده است.

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه مردم فهیم و انقلابی سرزمین‌ مجاهدت‌های خاموش فردا دوم اسفندماه همزمان با مردم سراسر کشور شور انتخاباتی خود را به نمایش خواهند گذاشت، گفت: اینکه مردم می‌آیند کاملا مشهود است و قطعا انتخاب هم از سوی چنین مردم فهیمی آگاهانه خواهد بود.

 وی اذعان کرد: مردم با بصیرت و آگاهی تمام افرادی در تراز انقلاب را به نمایندگی خود بر می‌گزینند و با این کار مشارکتی آگاهانه در تعیین سرنوشت خود خواهند داشت.

مشارکت بالا در انتخابات مصداق وحدت عملی است

ماموستا فایق رستمی، امام جمعه سنندج، ضمن دعوت از آحاد مردم برای حضور در انتخابات بر انتخاب فرد اصلح و در تراز انقلاب تاکید کرد و گفت: شور و مشورت و مشارکت در تعیین سرنوشت همواره مورد تاکید دین اسلام بوده است.

به گفته وی، خداوند به اجرای مشارکت در برنامه‌ها همواره جوامع بشری را در طول تاریخ امر فرموده است بنابراین حضور در انتخابات وظیفه‌ای انسانی، شرعی و ملی است.

وی گفت: حضور و مشارکت بالا در انتخابات می‌تواند بزرگ‌ترین پیام اتحاد، همبستگی، رأی به اصل نظام و تبعیت از فرامین رهبری را برای دشمنان داشته باشد و یقیناً نفوذ و توطئه بدخواهان با شکست روبه‌رو می‌شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: این موضوع تا آنجایی مورد توجه دین اسلام قرار دارد که خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم خطاب به مسلمانان می‌فرماید« مسلمانانی  که اقامه نماز داشته و کارهایشان را با شورا و مشورت پیش برد خداوند او را در زمره بهترین انسان‌ها قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: پروردگار جهانیان موضوع تصمیم‌گیری آینده به دست مردم را در آیات دیگری از قرآن کریم با نماز مقایسه کرده و این نشان از تأثیر عمیق و تعیین کننده این مهم در سرنوشت جوامع اسلامی است.

ماموستا رستمی اذعان کرد: نظارت مردم بر دولت، نظارت مردم به حاکمیت و تعیین سرنوشت از تاثیرات برگزاری انتخابات است که البته زمانی تاثیرات کلان خود را می‌گذارد که با حضور و مشارکت حداکثری و آگاهانه مردم باشد.

وی گفت: از پیامبر بزرگ اسلام نقل است که فرمودند« وفاداری و محبت به کشور خود بخشی از ایمان و حفظ و پاسداری از مملکت و انقلاب اسلامی از لحاظ وجدانی، انسانی، قانونی و شرعی است».

شرکت در انتخابات یک وظیفه دینی و ملی است

ماموستا سیدحسین حسینی نیز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: شرکت مردم در این دوره از انتخابات نسبت به دوره‌های گذشته از اهمیت بیشتری برخوردار است و باید مردم به این مسئله مهم توجه جدی داشته باشند.

وی در ادامه به شرایط حساس کنونی منطقه و جهان اشاره کرد و ادامه داد: هر اندازه که حضور مردم در پای صندوق‌های اخذ رای بیشتر باشد، دشمنان در مقابل ایران اسلامی سرافکنده‌تر خواهند شد.

ماموستا حسینی مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی را امر ضروری و اجتناب‌ناپذیر دانست و مردم را به حضور حداکثری و پرشور در پای صندوق‌های اخذ رای دعوت کرد.

امام جمعه سقز شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه امسال را یک وظیفه دینی و سیاسی دانست و همه مردم را به مشارکت در سرنوشت خود سفارش کرد.

وی از  مردم شهرستان سقز دعوت کرد همگام با دیگر مردم استان کردستان با حضور یکپارچه در شعبات اخذ رای، همچون گذشته وفاداری خود را نسبت به استقلال و سربلندی ایران اعلام کنند.

ماموستا حسینی حضور در شعب اخذ رای را موجب تداوم و استمرار اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه و جهان دانست و در این خصوص از مردم شهرستان سقز خواست پرشورتر از گذشته در این انتخابات شرکت کنند.

امام جمعه سقز مشارکت در انتخابات را باعث ایجاد همبستگی و وحدت اسلامی در کشور دانست و ادامه داد: در دوم اسفند ماه امسال چشم بدخواهان نظان به حضور مردم در پای صندوق‌های اخذ رای دوخته خواهد شد و باید با حضور خود چشم آنان را کور کرد.

وی همچنین از مردم بصیر، فرهنگی و آگاه شهرستان سقز دعوت کرد، در انتخاب فرد اصلح دقت کنند و تلاش نمایند بهترین را انتخاب و روانه مجلس کنند.

ماموستا حسینی افزود: آرای افراد در سرنوشت خود آنها تاثیرگذار است و از این رو باید با حضور پرشور و گسترده در انتخابات، آینده خود را به خوبی رقم بزنند.

مردم کردستان در آزمون انتخابات پیروز می‌شوند

 

ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه شهرستان دهگلان هم گفت:‌ شرکت در انتخابات بعنوان یک وظیفه و تکلیف شرعی مشارکت در امر مدیریت صحیح مملکتی است.

وی تصریح کرد: مردم با حضور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح و حمایت از نامزدهای اصلح می‌توانند پیام و مطالبه خود را بصورت صریح به مسؤلان و حاکمیت برسانند.

وی گفت: امروز و در این ایام با توجه به اینکه یکی از مشکلات ما در مملکت اسلامی بحث مدیریت است با انتخاب صحیح می‌توانیم شاهد حضور نمایندگان متعهد، مخلص و متخصص در مجلس باشیم که بتوانند به عنوان وکیل مردم در راستا قانون‌گذاری و نظارت بر عملکرد صحیح مسولان و نظارت بر اجرای دقیق و صحیح قانون در بدنه نظام موثرواقع شوند.

وی گفت: با توجه به اینکه در این موقعیت حساس دشمنان نظام و انقلاب اسلامی که همان مخالفان امنیت و آزادگی ملت شریف ایران هستند در فضای حقیقی و رسانه‌ای با تشویش افکار عمومی، تخریب چهره مسولین، فرافکنی و سیاه‌نمایی و پاشیدن بذر ناامیدی در پی‌توطئه و تحریم انتخابات هستند می‌طلبد  مردم شریف و متدین ایران اسلامی و علی‌الخصوص استان فرهنگی کردستان بار دیگر در این آزمون حساس و سرنوشت‌ساز مشارکت حداکثری داشته و موجب ناامیدی و یاس دشمنان اسلام و انقلاب شوند.

وی اضافه کرد: امروزه تمام پیاده‌نظام دشمن از تجزیه‌طلبان گرفته تا سلطنت‌طلبان خائن همگی یکصدا و یک آهنگ با کمک رسانه‌های معاند در پی تحریم و یا جهت دهی به انتخابات هستند که انشاءالله با حضور اکثریتی مردم شریف و متعهد ایران اسلامی پای صندوق‌های اخذ رای بار دیگر این شرارت‌ها و شیطنت‌ها خنثی خواهد شد.

مشارکت حداکثری نه بزرگ به دشمنان نظام است

امام جمعه بانه هم درباره اهمیت حضور در انتخابات اظهار کرد: همه جوامع در سایه مشارکت به رشد و بالندگی دست یافته‌اند و شرکت و حضور حداکثری در انتخابات موجب بالندگی و رشد هرچه بیشتر جامعه در عرصه‌های مختلف خواهد شد.

ماموستا عبدالرحمن خدایی اضافه کرد: شرکت‌نکردن و رأی‌ندادن در انتخابات این موضوع را در ذهنیت را در دشمنان ما ایجاد می‌کند که مردم از نظام فاصله دارند که یقیناً این اتفاق هیچ‌گاه نمی‌افتد چراکه مردم با بصیریت و آگاهی تمام در انتخابات فردا حضوری حداکثری و آگاهانه خواهند داشت.

امام جمعه بانه اذعان کرد:  انتخابات پیشرو عرصه حساس و سرنوشت‌سازی برای آینده کشور است.

وی گفت: شواهد بیانگر این است که همه طیف‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی خود را برای حضور حماسی در انتخابات فردا آماده کرده‌اند.

ماموستا خدایی اضافه کرد: مردم ما نیاز به دعوت ندارند، چرا که عمق بصیرت و سطح آگاهی آنان نسبت به امور کشور و تبعیت همیشگی و به قید و شرط آنان از فرامین رهبری همواره موجب شده که در عرصه‌های مهم و سرنوشت‌ساز نقش خود را به بهترین شکل ممکن ایفا کنند.

وی افزود: قطعا فردا نیز مردم استان کردستان به ویژه مرزداران بانه‌ای با شور و شوق وصف ناپذیر پای صندوق‌های اخذ رأی آماده و ضمن انتخاب کاندیداهای مورد نظر خود سیلی محکمی به گوش دشمنان خواهند زد.

به گفته وی، حضور گسترده در انتخابات و انتخاب نماینده اصلح و شایسته موجب دلخوشی، توسعه و پیشرفت نظام، دولت و استان کردستان و سرافکندگی دشمنان جمهوری اسلامی ایران را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مشارکت بالای مردم در انتخابات فردا نه بزرگی به دشمنان خارجی و فتنه‌گران داخلی خواهد بود، گفت: امنیت بالای ایران اسلامی با وجود تمام توطئه‌های دشمنان حاصل خون شهدا و حضور همیشه در عرصه مردم است و حضور در انتخابات پیام پشتیبانی مردم از مقام معظم رهبری و تجدید بیعت با آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی و امام امت است.

استان کردستان بر اساس آخرین سرشماری نفوس مسکن سال ۱۳۹۵ یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر جمعیت دارد که طبق اعلام ستاد انتخابات استان کردستان کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در این استان هستند برای جمع‌آوری آرای مردم این استان یک‌ هزار و ۲۴۵ شعبه پیش‌بینی کرده‌اند.

فردا همزمان با سراسر کشور مردم این استان با حضور در شعبات اخذ رای نسبت به انتخاب 6 نماینده برای پنج حوزه انتخابیه مشارکتی حداکثری خواهند داشت و نمایندگان خود را برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب و راهی بهارستان می‌کنند.

انتهای پیام/2330/71

 


آخرین کتاب ها