تاثیرات مثبت سبک زندگی اسلامی در تحکیم بنیان خانواده‌ها در جامعه تبیین شود
1398/12/3
امام جمعه بانه
تاثیرات مثبت سبک زندگی اسلامی در تحکیم بنیان خانواده‌ها در جامعه تبیین شود
امام جمعه بانه گفت: تاثیرات مثبت سبک زندگی اسلامی در تحکیم بنیان خانواده‌ها در جامعه تبیین شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا خدایی امام جمعه بانه در کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی در بانه در خصوص سبک زندگی اسلامی در خانواده و گسترش آن دربطن جامعه، اظهار کرد: اشاعه سبک و سنت و روش اسلامی از طریق مساجد باید مورد توجه قرار گیرد.
امام جمعه بانه با اشاره به فاصله گرفتن جامعه از خیلی امورات اسلامی و دینی و حتی عرفی گفت: بخش زیادی از مشکلات امروز ما در جوامع بشری و خانواده‌ها مربوط به فاصله گرفتن از ارزش‌ها و دستورات دینی است.
وی تصریح کرد: امروز مردم بیشتر دنبال زندگی اشرافی گری و زندگی به سبک غربی‌ها هستند این موضوع موجب شده که بسیاری از ارزش‌های اخلاقی و دینی کاملا مورد بی‌مهری قرار گیرد.
وی عنوان کرد: وظیفه ما ائمه جمعه این است مردم و جامعه را متوجه زندگی و آداب ورسوم غلط بیگانگان کنیم وازروش وسنت وعرف وادب گذشتگان واقعا دفاع نماییم
ماموستا عباسی امام جمعه بوالحسن نیز اظهار کرد: امروز زندگی خانواده‌ها به خاطر چشم وهم چشمی‌های نادرست متلاشی شده است.
وی تصریح کرد: به خاطر تهاجم فرهنگی در چند سال گذشته شیرازه خانواده‌ها تا حدودی ازهم پاشیده است و همین موضوع آمار طلاق را در استان به شدت بالا برده است.
وی اذعان کرد: ما باید به خود بیایم و روش‌ها و سبک‌های موثر اسلامی در زندگی ازمنظر قرآن کریم و نصیحت‌های راهگشای رسول اکرم ص و بزرگان دین را مورد استفاده و عملی کنیم و خطرات مربوط به فروپاشی خانواده‌ها که زنگ خطری برای جامعه است به سمع جوانان برسانیم.
وی اضافه کرد: حاکمیت اخلاق انسانی و اسلامی و دینی و معنوی در سعادت و خوشبختی و آینده و حال جامعه بسیار کارساز است، ماموستایان باید ازطریق تریبون‌های نمازجمعه و مساجد بار دیگر تعریفی جدید برای روش و سبک زندگی اسلامی بیابیم.
مسئول مرکزبزرگ اسلامی بانه به رسالت و نقش علما و ماموستایان نسبت به ترویج ارزش‌های اسلامی و نظر قرآن در مورد زندگی دینی عنوان کرد: همه ما باید در این راستا تا جای که در توان داریم تلاش کنیم.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها