مردم کردستان با حضور در انتخابات به وظیفه ملی خود عمل می‌کنند
1398/12/3
امام جمعه سنندج
مردم کردستان با حضور در انتخابات به وظیفه ملی خود عمل می‌کنند
امام جمعه سنندج گفت: امروز مردم ولایت‌مدار و انقلابی کردستان با حضور در پای صندوق‌های رای به وظیفه خود عمل کردند و نشان دادند که سرنوشت خود را به دست خود تعیین می‌کنند چرا که حضور در انتخابات را وظیفه ملی و شرعی می‌دانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه استان در سنندج، اظهار کرد: حضرت علی(ع) می‌فرماید نشستن در مسجد جامع برای من خوشایندتر از نشستن در بهشت است.

وی اذعان کرد: نشستن در مسجد جامع برای رضایتمندی پروردگار است اما نشستن در بهشت برای بدست آوردن رضای نفس خود است.
امام جمعه سنندج تصریح کرد: امروز مردم ولایت‌مدار و انقلابی کردستان با حضور خوب در پای صندوق‌های رای به وظیفه ملی خود عمل کردند و نشان دادند که سرنوشت خود را به دست خود تعیین می‌کنند و حضور در انتخابات را وظیفه ملی و شرعی می‌دانند.
وی اضافه کرد: امروز مردم با مشارکت خود در عرصه انتخابات نمایندگان را برای حضور در مجلس انتخاب کردند و امیدواریم نمایندگانی که به مجلس راه پیدا می‌کنند نیز غمخوار این مردم بوده و در راستای رفع مشکلات جامعه با وضع قوانین و نظارت دقیق اهتمام ورزند.
ماموستا رستمی اذعان کرد: مردم رسالت خود را در این عرصه سیاسی به درستی انجام می‌دهند و نمایندگان منتخب مردم هم باید با تلاش در مسیر توسعه و آبادانی استان قدردان این حضور حماسی مردم باشند.
وی تصریح کرد: مشارکت حداکثر و برگزاری انتخابات سالم موجب اقتدار بیش از پیش کشور در عرصه‌های داخلی و خارجی خواهد شد.
امام جمعه سنندج به موضوع بیماری کرونا هم گریزی زد و گفت: این بیماری امروز تعدادی از کشورها را درگیر خود کرده است و متاسفانه چند موردی هم در کشور شناسایی شده است.
وی تاکید کرد: مردم در مورد این بیماری احساس ترس نکنند و قطعا زمینه مقابله با آن در کشور فراهم است بلکه توجه به دستورات پزشکی و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی بهترین راهکار برای مقابله با این بیماری است.
امام جمعه سنندج تصریح کرد: قرآن مرکز شفا و رحمت است و توجه به آیات و دستورات آن انسان را در دنیا و آخرت سعادت‌مند می‌کند.
وی از قرآن به عنوان مکتب انسان‌ساز و معنویت و عرفان نام برد و گفت: انس با قرآن و حضور همیشگی در مسجد موجب می‌شود که انسان از خطرات و مشکلات دنیوی ایمن و سعادت دنیا و آخرت را نصیب خود گرداند.
ماموستا رستمی اضافه کرد: مسجد مرکز توسعه، اقتصاد، وحدت و مودت و رحمت است و یکدلی انسان‌ها در این مکان شکل می‌گیرد.
وی دعوت مردم به حضور در مساجد را از وظایف اصلی روحانیون و علمایان دینی عنوان کرد.
امام جمعه سنندج در ادامه گفت: متاسفانه امروز کشت و کشتار، ظلم به مظلوم و بسیاری از این اتفاقات ناخوشایند در  بسیاری از نقاط جهان روی می‌دهد که بسیار نگران‌کننده است.
وی تصریح کرد: ساخت و توسعه مسجد را از دستورات دین اسلام است که خداوند به ازای هر اجر که در مسجدی بنا کنید هزاران برابر را در بهشت به انسان پاداش می‌دهد.
ماموستا رستمی اضافه کرد: حضور در مسجد حتی اگر عبادت هم نکنید دارای اجر و ثواب است و این نشان از جایگاه و عظمت مسجد در دین اسلام دارد.
وی با بیان اینکه مساجد تنها مکانی برای عبادت و راز و نیاز نیست، خاطرنشان کرد: این مکان عظیم در طول تاریخ اسلام همواره مکانی برای پرداختن به مسائل مهم اجتماعی بوده است.
وی تصریح کرد: این رسالت مسئولان است که با حضور در بین مردم با مشکلات و نیازهای آنان بیشتر آشنا شوند و مساجد بهترین مکان برای ایجاد ارتباط بین مردم و مسئولان است.
انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱/ی

 


آخرین کتاب ها