جمعه‌ای به رنگ انتخاب
1398/12/3
حماسه حضور
جمعه‌ای به رنگ انتخاب
جمعه دوم اسفند در کردستان جمعه‌ای تماشایی بود جمعه‌ای به رنگ انتخاب همه آمدند تا نشان دهند که با تمام مشکلات و سختی‌ها همچنان پای انقلابشان محکم ایستاده‌اند.
جمعه‌ای به رنگ انتخاب

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، وارد صحن مسجد جامع شهر می‌شوم، صف‌های به هم پیوسته مردم طولانی‌ وطولانی‌تر می‌شود.

از پیر و جوان حتی کودکانی که سن و سالشان هنوز به وقت انتخاب نرسیده است، همراه خانواده‌ آمده‌اند تا این تصاویر را در قلب‌های کوچکشان حفظ کنند تا بدانند باید همیشه پای انقلابشان بایستند.

شناسنامه‌‌اش را در میان دستان چروکیده محکم گرفته است و به سختی خود را از بین صف جلو می‌کشد، شناسنامه‌اش را که روی میز می‌گذرد، صفحه انتخابات شناسنامه‌اش جای مهر زدن ندارد...

می‌گوید از آغاز انقلاب تا به امروز بیش از 30 بار در انتخابات‌های مختلف شرکت کرده است شرکت در انتخابات تکلیف است از نوع شرعی نباید به هیچ دلیل و بهانه‌ای از این وظیفه شرعی ودینی سرباز زد.

زمان نماز که می‌شود همه از شیعه و سنی متحد کنار هم به نماز می‌ایستند، تا تابلوی زیبای وحدت و یکپارچگی ملت همیشه در صحنه ایران را این بار در محضر عشق به تصویر کشند.

شور و استقبال حضور تنها مربوط به نسل اول و دوم انقلاب نیست، جوانترها حضورشان پررنگ‌تر است، روز که از نیمه می‌گذرد، حضور جوانترها بیشتر می‌شود...

مدام شناسنامه‌اش را نگاه می‌کند و به پهلودستی‌اش می‌گوید: چه حس خوبی دارد اینکه بدانی رأی تو هم در آینده کشورت تاثیر دارد.

انتخاب امروز ما آینده فردای کشور را رقم می‌زند یعنی تا ما نباشیم و انتخاب نکنیم مجلس و نمایندگان مجلس معنی پیدا نمی‌کنند.

خود را به میان جمعیت می‌کشم تا باب سخن با او بگشایم؛ با کنجکاوی کارت شناساییم را نگاه می‌کند و می‌گوید: قبل‌تر تجربه معطل شدن در صف انتخابات را همراه با خانواده‌ام تجربه کرده‌ام.

امسال اولین باری است که خودش می‌تواند در انتخابات شرکت کنند و به قول خودش سری در سرها در آورده آرزو دارد که فرد مورد نظرش برنده این ماراتن باشد...

می‌گوید:هر کس در این کشور زندگی و نفس می‌کشد باید از غافله پشتیبانی از نظام و کشورش عقب نماند و به همین خاطر من هم آمدم تا حق خود را نسبت به کشورم ادا کنم.

ساعت‌ها از پس هم می‌گذرد 10 ساعت مهلت اولیه برگزاری انتخابات به پایان می‌رسد، اما شور و اشتیاق و صف‌های به هم پیوسته مردم هنوز منتظر انجام تکلیف سیاسی است نمی‌شود که این دلدادگان به نظام و دل در گرو انقلاب بستگان دست خالی از پای صندوق بازگرداند ساعت برگزاری انتخابات تمدید می‌شود.

پشت انقلاب محکم ایستاده‌ایم

جمله‌ای کوتاه که دنیایی حرف پشتش ایستاده است، انگشتش را که برای یک تصمیم بزرگ رنگی شده بالا می‌برد و می‌گوید: این رنگ رنگ افتخار است آمدم تا بگویم همه پشت انقلاب محکم ایستاده‌ایم.

عزت امروز ایران و ایرانی از برکت نظام و انقلاب است و مانایی انقلاب هم به واسطه خلق همین حماسه های حضور مردمی است.

آمدیم بگویم رهبر از شما یک اشاره کافی است که در راه انقلاب سر دهیم مگر می‌شود از خون شهدا بگذریم امروز چشم دشمنان و لنزهای دوربین شبکه‌های آنان به سمت کشور ایران زوم شده بود که تصویر خالی شعبه‌های اخذ رای را نشان دهند اما به برکت حضور با بصیرت مردم بار دیگر مایوس و ناامید شدند.

همین حضور در صحنه است که به دشمنان ما نشان می‌دهد که مردم پای نظام محکم ایستاده‌اند و تا زمانی که خون در بدن دارند برای دفاع از انقلاب و آرمان‌های آن حضور دارند.

حال هوای لحظه‌های ناب در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تنها به سنندج خلاصه نمی‌شود همه جای کردستان امروز یک پارچه رنگ انتخاب به خود گرفته است از شرقی‌ترین نقطه این استان تا غربی‌ترین آن.

پیرمرد 118 ساله سرزمین اختیارالدینی ها از جلوه‌های زیبای انتخابات امروز در کردستان بود که خبرساز شد، پیرمردی که گفت به عشق کشور و به امر رهبر آمده تا ادای تکلیف کند.

حضور حسن حسین‌زاده متولد ششم مرداد ۱۲۸۰ هجری شمسی بخش نمشیر بانه پیام مهمی برای دشمنان نظام داشت اینکه ایران و ایرانی در هر سن و سالی که باشد حتی پیر و سالخورده پشت نظام و انقلابشان محکم ایستاده‌اند.

حال و هوای جمعه انتخاباتی در مریوان هم دیدنی بود صف‌های به هم پیوسته مردم در شعبات اخذ رای امروز دیدنی بود....

همه حرف‌شان یکی است اینکه انقلاب را دوست دارند و با وجود تمام مشکلات پای نظامشان ایستاده‌اند اینکه یاوه‌گویی‌های دشمنان در رنگ و لعاب رسانه‌ای نمی‌تواند مانع رنگ گرفتن انگشت انتخاب آنان شود.

و همه اینها روایت‌های ساده‌ای است که دنیای حرف دارد، حرف‌هایی از جنس ایستادگی و مقاومت برای رسیدن به ایران قدرتمند همانکه رهبر معظم انقلاب از ملت خواسته است و این مسیر که با خون عقیق سلیمانی انقلاب رنگین شده تا قیام قیامت ادامه خواهد داشت....

ساعت از 23 شب گذشته است، اما هنوز شور شیرین انتخاب در کردستان  فروکش نکرده است، ستاد انتخابات بعد از پایان مهلت قانونی ساعت 18، تا ساعت ۲۴ امشب تمدید شده است..

انتهای پیام/2330/71

 


آخرین کتاب ها