شرکت در انتخابات یک تکلیف شرعی است
1398/12/3
حماسه حضور
شرکت در انتخابات یک تکلیف شرعی است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: شرکت در انتخابات یک تکلیف شرعی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی با حضور در شعبه شماره ۲۷ واقع در مسجد جامع سنندج رای خود را به صندوق انداخت.

وی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: شرکت در انتخابات یک تکلیف شرعی است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادعان داشت: مشارکت گسترده مردم در انتخابات موجب توسعه اقتصادی، سیاسی و ... خواهد شد لذا باید همه در این عرصه سیاسی شرکت کنیم و هم انتخاب خوبی داشته باشیم.

حسینی‌شاهرودی افزود: از اول انقلاب تاکنون حضور مردم در عرصه‌های مختلف را دیده‌ایم و نتایج ان را لمس کرده‌ایم لذا حضور در این حماسه بزرگ با توجه به شرایط حساس کشور بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: دشمنان به دنبال حضور کم‌رنگ مردم در انتخابات هستند که آن را دست‌مایه و مورد سواستفاده قرار دهند اما مردم همانند حضور در تشییع پیکر سردار سلیمانی و سایر عرصه‌ها در این انتخابات هم حضور پررنگی خواهند داشت.

طبق اعلام ستاد انتخابات، در استان کردستان کمتر از یک میلیون و 196 هزار و 956 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که 58 هزار نفر آن را رای‌اولی‌ها تشکیل می‌دهند.

امروز مردم کردستان از بین 95 کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی، 6 نفر را به عنوان وکیل خود انتخاب خواهند کرد.

کردستان با 10 شهرستان و 5 حوزه انتخابیه دارای 6 کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

 


آخرین کتاب ها