رفع مشکلات مردم اولویت نمایندگان مجلس باشد/دوم اسفند روز حماسه‌آفرینی ملت ایران
1398/12/4
امام جمعه موقت اهل سنت قروه
رفع مشکلات مردم اولویت نمایندگان مجلس باشد/دوم اسفند روز حماسه‌آفرینی ملت ایران
امام جمعه موقت اهل سنت قروه گفت: رفع مشکلات مردم اولویت نمایندگان مجلس باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌یزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، جهانبخش رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع قروه با اشاره به اهمیت انتخابات 2 اسفند اظهار کرد: انتخابات حق هر ملتی است و هر فردی موظف است که در انتخابات شرکت کند.
وی تصریح کرد: دوم اسفند جاری روز حماسه آفرینی ملت ایران است مردم با حضور حداکثری و انتخاب اصلح‌ترین افراد زمینه تشکیل مجلس قوی را فراهم سازند.
امام جمعه موقت اهل سنت قروه اضافه کرد: باید کسی را برای راهیابی به مجلس آینده انتخاب کنیم که شایسته و اصلح باشد و از وعده و وعید توخالی به مردم پرهیز کند.
وی افزود: نماینده‌ای که بخواهد مردم را با پول بخرد نمی‌تواند درد مردم را درک و برایشان کاری انجام دهد از این رو مردم باید با آگاهی و شناخت در انتخابات شرکت کند.
 وی عنوان کرد: شخص نماینده موظف است که پیگیر مشکلات مردم باشد و فقط به فکر خود و اقوام خود نباشد چرا که باید در روز قیامت پاسخگوی مسئولیتی که بر دوشش گذاشته‌اند باشد.
ماموستا رحیمی اشاره ای هم به بیماری کرونا ویروس کرد و گفت: اسلام دین پاک است و توصیه به پاکی می‌کندو این بدان معناست که ما باید در همه حال پاکی و نظافت را رعایت کنیم و باور داشته باشیم که نظافت نصفی از ایمان است.
وی خاطر نشان کرد: مردم برای جلوگیری از مبتلا شدن به این ویروس نکات بهداشتی را رعایت که خدایی نکرده دچار این بیماری واگیری نشوند.
امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان قروه در بخش دوم سخنان خود به احترام به والدین هم گریزی زد و گفت: متاسفانه امروزه ما شاهد بی‌ادبی فرزندان نسبت به والدین هستیم که لازم است در این زمینه طبق فرمایشات اسلام و پیامبر(ص) با والدین خود برخورد نمائیم.
وی اذعان کرد: چرا که پیامبر (ص) می فرمایند« هر کس حرمت والدینش را نگهدارد دری از درهای بهشت برای او باز می‌شود و همانند آن است که در روز قیامت با صحابه کرام پیامبر مشهور شود .
وی افزود: طبق فرموده قرآن باید شکرگزار خداوند و شکر گذار والدین باشیم چرا که از نظر آیین اسلام اطاعت از والدین واجب‌تر از اطاعت خداوند متعال است به شرط اینکه دستورات والدین عیر مشروع نباشد .
وی خاطرنشان کرد: اطاعت از مادر را واجب‌تر و اولی بر اطاعت از پدر است در آموزه های دینی ما این گونه آمده است اگر در نماز بودیم و مادرمان ما را صدا نمود لازم است که نماز را قطع نماییم و اجابه دعوت مادر را به جا آوریم.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها